Avukat Rıfat Bozbey, mesajında şu ifadelere yer vermişti:

"Boz Haneden, İsminin Birincisi, A. Rifat Bozbey, Hukukun Efendisi, İcra Dairelerinin Lordu, İcra Mahkemelerinin ve İtirazın İptallerinin Kralı, Ağır Cezaların Korkulu Rüyası, Yedi Mahkemenin Hükümdarı, İyilerin Dostu, Kötülerin Düşmanı, Eski(Meyen) Hakim Aday Adayı, İtalyan Hatlarıyla Dikkat Cezbeden, Adalet Diyarının Koruyucusu Ve Assolisti olan Zat-ı Şahaneleri Aydın Barosu yönetim kurulu üyeliğine adaydır. Destekleriniz için siz kıymetli meslektaşıma şimdiden teşekkür ederim."

Bu mesaj nedeniyle disipline sevki gündeme gelen Bozbey, "Aydın Barosu'nu sevmek suçsa cezamı idam isterim" ifadelerini kullanmıştı.

Aydın Barosu Yönetim Kurulu’na seçilemeyen Bozbey, yine de meslektaşlarına teşekkür mesajı gönderdi. Mesajında yine ilginç ifadeler kullanan Bozbey, şu ifadeleri kullandı:

"Bozbey’in barodaki yeri başkadır, Nirvana için Kurt Cobain, Yurtseven Kardeşler için İsmail YK neyse, şahsımın da Aydın Barosu içindeki yeri başkadır kanaatiyle yalnız kurt misali tek başıma tırmanmaya çalıştığım zorlu seçim yolunda şahsımı destekleyen tüm meslektaşlarıma en içten teşekkürlerimi bildiririm. Ancak unutulmamalıdır ki Bozbey gerilerden gelip defansın arkasına sarkan orta saha gibidir. Bunun yani sıra, sonuçlar sebebiyle moralimin çok bozulduğu ve düzelsin diye günlerdir aynada gül cemalimi izlediğim iddiaları gerçek dışıdır."

WhatsApp Image 2022-10-10 at 21.04.13