AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, Aslanlı Mahallesinde bulunan Nazilli Sulama Birliği Bakım Onarım ve Makine İkmal’i ziyaret edip çiftçilerle bir araya geldi. Savaş’a AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, önceki dönem milletvekili Ali Gültekin Kılınç, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren eşlik etti.

Nazilli Sulama Birliğine alınan yeni ekipmanları da yerinde inceleyen Savaş’a, Birlik Başkanı İsmail Tay ve Aslanlı Mahalle Muhtarı İbrahim Topçuoğlu bilgi verdi. Yeni makine ve ekipmanların hayırlı olmasını dileyen Savaş, iş makinelerinin bölgedeki vatandaşların ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Yol talebinde bulunan muhtar Topçuoğlu’na Savaş, seçildiklerinde yollarını hemen yapacaklarının sözünü verdi.

İncirliova 'da korkutan kaza İncirliova 'da korkutan kaza

Programda yaptıkları yatırımlardan kısaca bahseden Savaş, “Devlet Su İşlerinin, hükümetimizin, diğer bakanlıkların her anlamda ilimizle ilgili bir çok yatırımı oldu ve devam ediyor bu yatırımlar. Yollar, barajlar, göletler yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Hastane yaptık. Şehir hastanesini yapacağız. Bu yılın sonundan bitiyor. Şehir Hastanesi 1400 yataklı, günde 25 bin hemşehrimize şifa olacak.” dedi.

FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Çiftçilerle yaptığı görüşmede bir de müjde veren Savaş, “Onun dışında bizim önemli bir projemiz var. Sayın bakanımızla ve yetkili arkadaşlarımızla görüştük. Dalaman çayından tünelle Kemer Barajına su getirmek istiyoruz. Fizibilite çalışmaları sürüyor.  Küresel iklim değişikliğinden dolayı geçmişte kuraklık yaşadık. Bu kuraklığın önümüzdeki dönemde de yaşanması muhtemel. Bu sorunu bertaraf edebilmek adına Kemer Barajına tünelle Dalama çayından su getirmek istiyoruz. Aydın ovasının bereketli topraklarını sulamak istiyoruz. Daha fazla üretmek ve ürettiğine değer katmak istiyoruz. Derdimiz gayretimiz, mücadelemiz bu” diye konuştu.