AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, partisinin Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediğini bayramlaşma programına katıldı. Programda, 2018 yılından gerçekleştirilen genel seçimlerde Aydın’da bir başarı hikayesi yazdıklarını ve bu başarıyı 2023 yılında gerçekleştirilecek genel seçimlerde tekrarlayacaklarını ifade eden Savaş “Hep beraber, hep birlikte çalışarak. Ben inanıyorum ki bu heyecan bu ruh bizim teşkilatımızda var. Hep beraber sahada olacağız” dedi.

“GÜN IŞIĞINA ÇIKMAMIŞ KONULARI GÜNDEME GETİRECEĞİZ”

Gelecek yıl yapılacak genel seçimler öncesi Aydınlara, AK Parti siyasetini, hizmet siyasetini eser siyasetini anlatacaklarını belirten Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yönelik eleştirilerde bulunarak “Yerel yönetimin beceriksizliğini anlatacağız.  Yerel yönetimin iş bilmezliğini anlatacağız. Yerel yönetimin yolsuzluklarını anlatacağız. Gün ışığına çıkmamış konuları gündeme getireceğiz.  Temmuz ayında, Ağustos ayında, Eylül ayında o gün ışığına çıkmamış konuları gündeme getireceğiz.  Yerelde konuşacağız, ulusalda konuşacağız, televizyonlarda konuşacağız. Atatürk Spor Kompleksi’ni konuşacağız. Katı Atık Bertaraf Tesisini konuşacağız. Orada yapılanları konuşacağız. Yeni açılan parkı konuşacağız. Nasıl ihale edildiğini konuşacağız. Kimlere verilmiş, kimlere verilecek onları konuşacağız. Atatürk Spor Kompleksi kime verilmiş? İzmir’de hangi iş adamına verilmiş? O iş adamının akıbeti ne olmuş? Onu konuşacağız. Hep beraber onu konuşacağız. Onu anlatacağız. Konuşacağımız ve anlatacağımız çok şey var.” ifadelerini kullandı.

“ADAYINI DAİR BELİRLEYEMEYEN BİR MUHALEFET VAR”

Mustafa Savaş, 2023 genel seçimleri öncesi henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamayan muhalefet partilerini hedef alarak karşımızda “Adayını dair belirleyemeyen bir muhalefet var” dedi. Savaş konuşmasına “Karşı tarafın elinde anlatacağı hiçbir şey yok. Yalandan, iftiradan beslenen bir muhalefet var. Selden, depremden, yangında medet uman bir muhalefet var. Adayını dair belirleyemeyen bir muhalefet var. Bizim adayımız belli. Adam gibi adam, cesur, kararlı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan var. Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan adayımız.” ifadeleriyle  devam etti.