Cemal Sarı'nın açıklaması şöyle:
"İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede, Aydın il ve ilçelerinde birçok başarı hikayesine şahit olduk.

Bu süreçte binlerce partilimizin ve yüzlerce yöneticimizin emeği ve alın teri
vardır.

Fakat ne hikmetse, son aylarda partimize emek veren insanlarımız birer birer partiden koparıldı. Sorumluluk makamında olanlar bu kopuşu önlemek için gayret sarfedeceğine, tam tersi bu süreci körüklediler.

Bunun son örneğini Kuşadası ilçemizde yaşadık. Kurulduğu günden beri başarılı teşkilatlarımızın başında gelen Kuşadası İlçe Teşkilatımız son yerel seçimlerde Aydın’da belediye meclis üyesi çıkaran tek ilçemizdi. Bunda elbette ki birçok etken vardı. Ama en büyük pay şüphesiz ki İlçe Teşkilatı’nındı.

Normal şartlarda, Aydın genelindeki sonuçlara bakılarak Kuşadası Teşkilatı’nın bu başarısı takdir edilmeli hatta ödüllendirilmeliydi.

Ertuğrul Tetik'ten istifa açıklaması Ertuğrul Tetik'ten istifa açıklaması

Ama, öyle olmadı. Dün akşam saatlerinde Aydın İl Başkan Yardımcısı tarafından mevcut İlçe Başkanı Müge Gök BAŞAKÇI partiye çağrılarak, görevden el çektirildiğine ve yerine Belediye Başkan Adayı’nın ilçe başkanı olarak atandığına dair yazı tebliğ edildi.

Böylece, Kuşadası İlçe Teşkilatı’nın olağan kongreyle seçilmiş yönetim kurulu görevden alınmış oldu.

İYİ Parti Kuşadası Teşkilatı’nda yaşanan bu operasyonla, bugüne kadar ısrarla savunduğumuz “istişare, demokrasi, adalet ve liyakat” gibi değerlerin parti içinde artık bir anlamı kalmadığını görmüş olduk.

Böylece, bu değişim için büyük gayretleri olan İl Başkanımız Sayın Ahmet ERTÜRK muradına ermiş oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Yerel seçimlerde yaşattığı hezimetten sonra, İYİ Parti’yi Aydın’da ve nihayet Kuşadası’nda dağıtan başkan olarak tarihe geçti.

Arka planda, Aydın’ın tek hamisi olan milletvekili Sayın Ömer KARAKAŞ’ı da tebrik ediyorum. Teşkilatlar üzerinde hiçbir emeği olmadığı için kolaylıkla teşkilatların dağıtılmasına göz yumdu.

Aslında Aydın’da teşkilatlara ihtiyaç da yok. Nasıl olsa İl Başkanı ile Milletvekili onlar adına her şeye karar veriyorlar. Genel Merkez de bu kararları onaylıyor."

Editör: Meltem Danışman