(Haber: Yusuf Yıldız)

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi tarafından organ bağışına dikkat çekmek, toplumsal farkındalık oluşturmak, sağlıklı yaşam ve hareketli hayatın önemini vurgulamak amacıyla bisiklet turu gerçekleştirildi.

 

AYDIN ORGAN BAĞIŞINDA 7. SIRADA

Aydın’da 2013 yılından bugüne kadar 21 bin 109 kişinin organ bağışında bulunduğunu ve Türkiye geneline bakıldığında 7. sırada yer aldığını söyleyen Aydın Sağlık Hizmetleri Başkanı Mustafa Ekici, “Organ yetmezliği sorunu yaşayan hastalarımız için büyük bir umut ışığı olan organ bağışı haftasının en etkin ve verimli bir biçimde kutlanması hastalarımız için motive edici bir unsur olacaktır. Aynı zamanda organ bağışı konusunda vatandaşlarımızın farkındalığının artırılacak olması da organ bağışı ve organ nakli sayılarının artırılması yönünde olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bu bilinçle, her yıl Ülkemizde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftasında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. İlimizde bu etkinlikler Organ Bağışı Haftası ile sınırlı kalınmayıp yıl boyunca sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bugün, organ bağışının önemine dikkat çekmek üzere gerçekleştireceğimiz etkinliğe destek olmak üzere bisikletleri ile gelen Aydın Bisikletliler Derneği Başkanı Hümeyra Yıkılmaz'a ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

BİSİKLETLİLER DERNEĞİ ANKARAYA GİDİYOR

 

Aydın şubesi olarak 8. kez Ankara’ya gittiklerini belirten Aydın Bisikletliler Derneği Şube Başkanı Hümeyra Yıkılmaz, “Amacımız 6 Kasım’da yola çıkıp 10 Kasım’da Anıtkabir’e ulaşmak ve Atamıza olan, şehitlerimize olan, Cumhuriyetimize olan bağlılığımızı ve minnetimizi göstermek. Bunun için 6 Kasım sabahı yola çıkacağız ve ilk gün Denizli’de, ikinci gün Sandıklı’da, üçüncü gün Emirdağ’da, dördüncü gün Polatlı’da kalarak 10 Kasım öğlen saatlerinde Anıtkabir’e giriş yapacağız. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya gelen bisikletliler ile birlikte önce şehir turu yapacağız sonra da herkes ilinden getirdiği bayrağını ve vatan toprağını Atamıza sunmak üzere bir tören gerçekleştireceğiz” dedi.

site2-4