(Haber: Naci ERİŞ)

Aydın Kulis, 4 Mart’ta gündeme getirdiği haberde, NAZBEL tarafından işletilen mezbaha tesislerinin 10 yıllığına kiralanmak istendiğini duyurmuştu.

Göreve geldiği 2019 yılından bu yana Nazilli Belediyesine ait tesisleri bir bir elden çıkaran Kürşat Engin Özcan’ın kamuoyundan gizli yürüttüğü çalışma, Aydın Kulis’in haberinin ardından Nazilli Belediye Meclisinde gündeme geldi.

Aydın Kulis’in haberini hatırlatan Millet İttifakı Grubu Sözcüsü Mert Öreroğlu, “Basında ve kamuoyunda mezbaha tesislerinin özelleştirileceğine ilişkin bilgi var” diyerek meclis üyelerinin bilgilendirilmesini istedi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, tesislerin zarar ettiğini, maliyetlerin düşürülmesi için kiralama yoluna gidileceğini açıkladı.

‘Özelleştirme söz konusu değil’ demesine rağmen tesislerin kiralanacağını açıklayan Özcan, “İşletme maliyetlerinin yüksekliği, iş gücündeki buradan tolere edilme imkanı olduğundan dolayı, NAZBEL yönetimi olarak buranın kiraya verilmesini düşündük. Satılması söz konusu değil. Yatırım yapılması karşılığında, belediyemizin üzerinde oluşturduğu mali yüklerden kurtulup, personel istihdam konusundaki çekincelerin ortadan kaldırılması için böyle bir yola gittik. Teklifleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.