CHP’nin 38. Olağan Kurultayında Genel Başkan değişikliği yaşanmasının ardından, partide yerel seçim hareketliliği başladı.

CHP'de Efeler'e sürpriz aday CHP'de Efeler'e sürpriz aday

Önceki genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özlem Çerçioğlu’nun adaylığını ilan etmesi, adaylık düşünenlere kapıyı çok önceden kapatmıştı.

Genel Başkan değişikliğinin ardından, adaylık sürecinin yeniden ele alınacağı fikri, parti tabanında hareketlenmeye neden oldu.

OSMAN AYDIN ADAYLIK MI İSTİYOR?

Önceki Çine Belediye Başkanlarından ve CHP Aydın Milletvekillerinden Osman Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için nabız yokladığı iddia edildi.

Uzun süredir meyve bahçesi ve ihracat işleri ile ilgilenen ve resmi törenler dahil olmak üzere programlara katılmayan Aydın’ın, 29 Ekim törenlerinde yer alması dikkat çekti.

Osman Aydın’ın aynı zamanda bazı partililerle de temas kurarak adaylık için zemin aradığı öne sürüldü.

Yeni CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, "Ekrem Bey de, Mansur Bey de, Aydın'da Topuklu Efe'de ne sorun olacak? Zaten en üst düzey kabul gören bu üç isim” sözleri, Özlem Çerçioğlu’nun yeni yönetim tarafından da aday gösterileceği şeklinde yorumlanırken, Osman Aydın’ın nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.