İYİ Parti Aydın’da bir istifa daha İYİ Parti Aydın’da bir istifa daha

İYİ Parti Aydın Kurucu Gençlik Kolları Başkanı ve önceki dönem Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan, yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirme yaptığı sosyal medya paylaşımında, Recep Taner’in Efeler Belediye Başkanlığı için en iyi isim olduğunu vurguladı.
Aday belirleme sürecinde kişisel küskünlükler ya da kişisel talepleri bir kenara bırakarak ‘en uygun aday’ etrafında birleşilmesi gerektiğini ifade eden Arslan, şunları söyledi:
“Genel seçimlerde maalesef bu hususta büyük hatalar yaptık. Özellikle Milletvekili adayımız Semra Yucel’in uğradığı haksızlık hala hafızalarımızda. Partililer olarak bizlere düşen de doğru adayı bulduğumuz noktada kişisel kırgınlıkları, geçmişe dayalı küskünlükleri, kişisel egoları ve istekleri bir kenara bırakıp doğru adaya destek vermektir. Şu aşamada da dürüst olmak gerekirse, partimiz için en uygun Efeler Belediye Başkan adayının Sayın Recep Taner olduğu açıktır. Böyle düşünmemin sebebi Sayın Recep Taner’in geçmiş dönemlerde milletvekilliği yapmış olması, uzun seneler il Başkanlığı yapması, bilinirliğinin yüksek olması ve vatandaş nezdinde itibarının yüksek olmasıdır.” 

Dönem dönem Recep Taner ile fikir ayrılıklarına düştüklerini, bu dönemlerde kendisini eleştirmekten çekinmediğini hatırlatan Fatih Arslan, “Lakin bunlar, doğruyu söylemimizin, partimiz açısından ‘doğruya doğru’ dememizin önünde engel teşkil etmemektedir” dedi.
Parti içerisinde bireysel hareket eden bazı kişilerin ortaya çıktığını belirten Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu arkadaşlara sorulması gereken birkaç konu olduğunu düşünüyorum.
Düne kadar ‘partinin ağabeyi’ dediğiniz, yerlere göklere çıkaramadığınız, bizim samimi eleştirilerimizde bile bize düşman etmeye çalıştığınız Sayın Recep Taner’in bugün neden arkasında değilsiniz?
Bu partinin Efeler İlçesinde Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklamış daha uygun bir adayı var da biz mi bilmiyoruz? 
Dava adamlığı, parti mensubiyeti, kişisel hadiseleri bir kenara bırakıp parti ve memleket hayrına davranmayı ve en güçlü olan adayın arkasında birleşip elini rahatlatmayı gerektirmez mi?”

Editör: Meltem Danışman