31 Mart yerel seçim çalışmalarını kapsamında aday planlamasını tamamlayan Ocak Partisi’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Temel oldu.

Yüksek Seçim Kurulunca kabul edilerek adaylığı kesinleşen Mehmet Temel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldum. Çünkü ben Aydın‘da doğdum, Aydın’da büyüdüm. Aydınlı halkın içinden biri olarak ilimizin neye ihtiyacı var, nelerde geri kaldık, ne vaatler verildi tutulmadı hepsini çok iyi biliyorum” dedi.

Çözüm için en doğru adresin iyi bir belediye yönetimi olduğunun altını çizen Ocak Partisi Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Temel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ilimiz Türkiye’de birçok ilin sahip olmadığı nimetlerin hepsine sahiptir. Tarım, turizm, tarih,  sıcak su, rüzgar, güneş, deniz… Allah dünya için ne verdiyse hepsi bizim ilimizde vardır. Ama bugüne kadar gelen yönetimler maalesef ilimizi kalkındırmak yerine kendilerini kalkındırmayı hedeflemişlerdir. Amacım Aydın ilimizi, efeler diyarımızı tarımda, turizmde, eğitimde, ticarette, bilimde hakettiği yere ulaştırmak;  ilimizde yaşayan tüm insanımızın, birlik ve bütünlükle refah içinde, huzur içinde yaşamasını sağlamaktır. Çocuklarımızın geleceği için çalışacağız.”

İŞTE OCAK PARTİSİ BŞB ADAYI MEHMET TEMEL’İN PROJELERİ

Ocak Partisi Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Temel, Aydın için planladığı projelerini de açıkladı.

İşte Temel’in projeleri:

İmar alanları ovaya değil çorak tepelere yönlendirilecek, böylece verimli tarım alanları korunacak.

Jeotermalden mümkün olduğunca halkın yararlanması sağlanacak, evlerimizin sıcak suyla ısınması için çalışmalar yapılacak

Efeler ilçemizde arıtma sistemi revize edilerek ovamız pis kokudan kurtarılacak

Merkez ilçemiz olan Efeler’de donanımlı bir fuar alanı inşa edilecek. Fuar alanında ilimize ait olan tüm ürünlerin ve el sanatlarının üretildiği ve satışlarının olduğu folklorik müzemizi yapacağız.

Ayasofya’nın mimarını yetiştiren zamanının en iyi en usta heykeltraşlarının yaşadığı Tralleis Antik Kentimizdeki çalışmalar desteklenerek Tralleis’in önemli bir turizm sahası olması sağlanacak, 

Efeler ilçemizde tabakhane çayı yılın 12 ayı suyla dolu olacak şekilde bentlerle ıslah edilecek. İçinde kayık gezintisi yapılabilecek duruma getirilecek, yapay göletle birleştirilerek mesire alanı ve spor komplesi yapılacak

Tüm ilçelerimizde trafik sorunları için çalışmalar yapılacak, her birinde kalıcı ve doğayla barışık çözümler yapılacak.

Tüm ilçelerimizde alt yapı sorunları ele alınacak, tünel sistemi ile alt yapı bir kere yapılacak yollarımızın tekrar tekrar kazılması önlenecek.

Efeler ilçemizde 35 bin kişilik donanımlı stadyum yapılacak ve futbola gereken ilgi gösterilecek. Kapalı spor salonları bu stadyum kompleksinde yer alacak, çeşitli sporlar, dans, müzik, resim vb.

Tarıma önem verilecek, jeotermalin seracılıkta kullanımı desteklenecek. Böylece ilimizdeki tarım üretimi artırılacak.

İlimizde üretilen ürünlerin yine ilimizde işlenmesi için gereken tüm girişimler yapılacak. İlimizde büyük işletmelerin açılmaları için gereken tüm destekler verilecek ve ürünlerin demiryolu, karayolu ve hava yolu ile taşınabilmesi için gereken tüm çalışmalar yapılacak. Böylece üretim ve ticaret desteklenmiş olacak. İlimizdeki evlatlarımıza da bu sayede iş ve istihdam sağlanacak.

Osman Gökmen'den Aytekin Kaya'nın danışmanına tehdit Osman Gökmen'den Aytekin Kaya'nın danışmanına tehdit

Sahil yerleşimlerimizin turizm sorunları ele alınacak, yurtiçi ve yurtdışı turizm için cazibe merkezi haline getirilecek. Anadolu kültürünü, gastronomisini ve sanatlarını içeren kültür köyü, ayrıca hem Anadolu hem de dünya eğlencelerini barındıran eğlence köyü inşa edilecek. Böylece ilimize gelen turist sayısı artırılacak. Turizm sadece yaz aylarına bağlı kalmayacak. İlimiz yılın her günü turistin olduğu bir il haline gelecek.

İlimizdeki tarihi merkezlerin gezildiği günlük turlar düzenlenecek, bu merkezlerin yakınında satış reyonlarının olduğu küçük alışveriş köyleri yapılacak.

Uluslararası fuarlara il olarak katılım sağlanacak ilimizin hem türkiye de hem de dünyada tanıtımı yapılacak.

Sağlık turizmi teşvik edilecek. Gereken yatırımlar yapılacak. Hasta ve yaşlı bakım köyleri açılacak. Bu köyler dünya standartlarını üstünde olacak .

Üniversite öğrencilerimiz için yurtlar inşa edilecek. Ayrıca ilk kayıt aşamasında çocuklarıyla gelen aileler için misafirhaneler inşa edilecek. bunlar kar amaçlı olmayacak ancak kendi kendini işletecek.

Tüm ilimizde yeşil alanlar artırılacak, orman dikim alanları belirlenecek ve buralara yöremizde yetişen kestane, ceviz, badem, fıstık çamı, kiraz vb. fidanlar dikilecek. Bu ilk işlerimizden biri olacak ve belediye yönetimimiz boyunca bu ormanların akımı sağlanacak.

Yöremiz yılın büyük dönemi güneş alan bir özelliğe sahip. Güneş enerjisini maksimum düzeyde değerlendiren konut tipleri oluşturulacak ve bu konut tipleri il genelinde uygulanacaktır. böylece her ev kendi enerjisini üretecek. Isınma, soğutma ve tüm elektrik ihtiyaçları bu konut tiplerinde bedava olacaktır.

İmar planlarımız gözden geçirilecek ve her ilçemizin ve yerleşim yerlerimizin imar durumları doğayla barışık ve insancıl olarak düzenlenecektir.