Nazilli’nin Ergüler’e ihtiyacı var Nazilli’nin Ergüler’e ihtiyacı var

(Haber: Naci ERİŞ)
Nazlı Doğal Kaynak Suyu firmasına ait üretim tesisi, Nazilli Belediyesi encümen kararı ile 18 Aralık’ta  mühürlenmişti. Mühürleme kararına, firma ile tesisin mülk sahibi olan belediyeye ait Nazbel şirketi arasında kira sözleşmesi bulunmadığı için ‘iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı’ alınmaması gerekçe gösterilmişti.
Nazilli Belediyesi’nin yanlış uygulaması mahkemden döndü. Nazlı Doğal Kaynak Suyu firmasından yapılan açıklamada, “18.12.2023 tarihinde Belediye İştirakti Nazbel A.Ş. ile aramızda geçerli bir kira sözleşmemesi olmadığı gerekçe gösterilerek Nazilli Belediye Encümen kararı ile mühürlenen tesisimize yönelik ilgili mahkemeye yaptığımız başvurumuz sonuçlanmıştır. 23/01/2024 tarihinde Aydın 2. İdare Mahkemesi 2023/1346 E. Sayılı dosyasından; kira sözleşmemizin mevcut olduğu ve buna istinaden yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştır. 29.01.2024 tarihinde ilgili kararın Nazilli Belediyesine tebliğine müteakiben Nazilli Belediyesi zabıta ekiplerince mühürleme işlemine son verilmiş, ilgili tesisimiz faaliyetlerine yeniden başlamıştır” denildi.
Nazilli Belediyesi ya da tüzel kişiliği temsil eden kişilerle herhangi bir sorun olmadığını belirten firmanın açıklamasında, belediyenin 4 üst düzey yöneticisi sorumlu tutuldu. Açıklamada, “Problemin kaynağı olan belediyenin dört üst düzey yöneticisiyle maddi ve manevi zararlarımızın tanzimi hususunda hukuk mücadelemiz yeni başlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Nazlı Doğal Kaynak Suyu firmasından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:
“Süreç içerisinde çalışanlarımızın hiçbiriyle kapama kararı gerekçe gösterilerek yollarımızın ayrılmadığını memnuniyetle belirtmek isteriz.
Son günlerde yaşadığımız olumsuzluklara rağmen desteklerini esirgemeyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunar, ilgili fabrikamız özelinde faaliyetlerimize tekrar başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”