Nazillili adam asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti Nazillili adam asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti

Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü kendisine şiar edinen AK Parti Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, projelerine de bu yönde ağırlık verdi. Nazilli’yi Aydın’ın parlayan yıldızı yapmak için 5 yılda 45 proje hayata geçirmeyi planlayan Ergüler, öncelikle ilçede yaşayanların hayat standartlarını yükseltmeyi hedefledi.
Belediye denilince herkesin aklına çöp, yol, asfalt, imar gibi sorunların geldiğini anlatan Efsane Başkan Ergüler, "İşimizin adı insana hizmet etmek. İnsanlarımız ne kadar mutlu olursa o kadar başarılı oluruz. Bu nedenle öncelikle insanları mutlu edecek projeleri hayata geçireceğiz. İnsan odaklı bir yönetimin şimdiden sözünü veriyoruz" dedi.
ÇİFTE KART DEVREDE
“Nazilli mutlu insanların yaşadığı bir ilçe olacak” diyen Ergüler alzheimer ve demans merkezi ile ilçedeki yaşlıların güvende olacağını, yöresel ürünler ve el sanatları pazarıyla da ev ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlanacağını anlattı.
Ergülerin vaatleri arasında dikkati çeken en önemli iki proje ise sosyal desteğe yönelik. 
Ergüler ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 'Nazkart' uygulamasını devreye sokacak.
Bu kart ile maddi durumu iyi olmayan Nazillililer gıda, erzak ve yakacak satın alabilecek. Kart hamili kişilere ayrıca belediye sosyal tesislerinde indirim de uygulanacak.
İkinci kartın adı ise 'Nazet' olacak. Bu kart ile vatandaşlar indirimli et satışından yararlanacak. 
Efsane Başkan'ın projeleri arasında, Organize Sanayi Bölgesi’nin içine kreş kurulması, herkesin spor yapabileceği yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, Otizm Yaşam Merkezi, Sivil Savunma ve Afet Farkındalığı, çocuklar için öğrenme atölyelerini içeren Uygulamalı Eğitim Platosu, Nikah Salonu, sanal bir gökyüzü oluşturarak çocuklara uzayı tanıtacak Gezegenevi ve Planetaryum gibi başlıklar da var.