(Haber: Naci ERİŞ)

Nazilli Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Meclis toplantısında, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, belediyeye ait 17 katlı binanın 14 katının borç karşılığı Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilmesini gündeme getirdi.

Bu teklif, Millet İttifakı grubunun tepkisine neden oldu.

Binanın borç karşılığında elden çıkarılmasına tepki gösteren Grup sözcüsü Mert Öreroğlu, “Şehrin ortasında, değer olarak da çok yüksek bir bedel çıkacağını düşündüğümüz yerin genel bütçeye aktarılmasını Nazilli’nin değer kaybı olarak görüyoruz. Grubumuz adına, bu noktada çalışmalarda olumsuz karar vereceğiz” dedi.


Mert Öreroğlu

SGK’YA BORÇ 125 MİLYON LİRA”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Belediye’nin SGK’ya 125 milyon lira prim borcu olduğunu açıkladı. Özcan, “Nazilli Belediyesi hesaplarına haciz gelebilir. Her zaman işlem yapılabilir. 125 milyon liranın aylık 2 milyon lira faizi var. Bu ay İller Bankası’ndan gelen para 15 milyon. Yalnızca personel giderimiz aylık 12 milyon lira. Mevcut gelirlerle bu borcun ödenmesi mümkün değil” dedi.

Millet İttifakı Sözcüsü Mert Öreroğlu, “Genel bütçeden neden destek gelmiyor. Bakanlarla görüştünüz, Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştünüz. Bir eksik mi var? Uyuşmayan bir taraf mı var? Gelir getirebilecek bir mülkü elden çıkarmaya gerek var mı? Herkesin hakkı olan bir parayı, SGK borcunu rahatlatmak için kullanmak yerine, daha aktif kullanabileceğimiz bir haldeyken şu anda vermeniz doğru değil diye düşünüyoruz. Önümüzde vergi ve SGK affı var. İlişkilerinizin de daha rahat olduğunu söylüyorsunuz. Bu aftan yararlanalım. Size ödeme kolaylığı sağlasınlar” ifadelerini kullandı.

Uzun süren tartışmaların ardından teklif oy birliğiyle komisyona sevk edildi.


Kürşat Engin Özcan

Editör: Buse Göçmen