Nazilli’de muhtar isyanı Nazilli’de muhtar isyanı

Paylaşıma yorum yapan çok sayıda muhtarlar, Nazilli Belediyesine tepkisini dile getirdi.

(Haber: Naci ERİŞ)
Nazilli’nin merkez mahallelerinden Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Ümit Öncü, Nazilli Belediyesine tepki gösterdi. 
Mahallesi için verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini savunan Öncü “Onların sözüne güvenerek vatandaşa verdiğim müjdeler hep boş çıktı. Beni yalancı durumuna düşürdüler” dedi.
Yenikıroba Gazetesinden Filiz Özdemir’e konuşan Muhtar Ümit Öncü, mahallesindeki eski DSİ alanına pazar yeri yapılması konusunda söz verildiğini ama bu sözün tutulmadığını belirtti. 
Aydoğdu Mahallesi’nin yollarının 50 yıl öncesinden kalma olduğunu ve köstebek yuvasına döndüğünü dile getiren Muhtar Öncü, bu konuda Nazilli Belediyesine defalarca başvurduğunu ancak belediyenin topu bakanlığa attığını belirtti.
“Aydoğdu Mahallesi yoğun bakımda yatan bir hastaya benziyor” diyen Muhtar Öncü, “Acilen derdine derman olmalarını istiyoruz. Yerel seçimler yaklaştı. Vatandaş gerekli dersi verecektir” ifadelerini kullandı.
MUHTARLARDAN ÖNCÜ’YE DESTEK, BELEDİYEYE TEPKİ
Ümit Öncü, yayınlanan röportajını sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımın altında diğer muhtarlardan Ümit Öncü’ye destek, yetkililere tepki geldi.
Nazilli Kocakesik Mahallesi Muhtarı Metin Özen, “Sayın muhtarım hayırlı günler bugünler de geçer” yazdı.
Nazilli merkez Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Kaysal, “Aynı sorun bende de var. Bugünler de geçer” dedi.
Bekirler Mahallesi Muhtarı Mustafa Budak, “Ümit muhtarım ben ne yapacağım? Az kalıd, gideceğiz, gemiye bineceğiz” yorumunda bulundu. 
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Musa Karakuş ise “Anlayan yok. Bin kere söyle, aynı hamam aynı tas. Yapılan yerler yapılıyor, hangi köye gitsen hizmet var, Nazilli’nin göz bebeği Kurtuluş, Aydoğdu Mahallelerinde hizmet yok. Sayın Muhtarım haklısın, nereye kime gidilecekse gidelim hizmet yok diye” ifadelerini kullandı.