31 Mart Yerel Seçimlerinden zaferle ayrılan Cumhuriyet Halk Partili Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, makamında gazetecileri ağırladı.

Ertuğrul Tetik,  yaptığı toplantıda 2 aylık sürecin ardından belediyenin borcunu açıkladı.

Tetik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

"Nazilli Belediyesi'nin borcunu makama gelmeden biliyorsunuz. Ben bu borcu bilerek seçime girdim. Borcu yönetebilen bir belediye hizmet edebilir. Belediyelerin borçları da olabilir. Belediyemizin borcu hizmetlerini etkiliyor mu evet etkiliyor. Belediyenin yanında bulunan 17 katlı binayı bizden önceki yönetim 150 milyon liraya veriyor. O parayı da borçtan düşüyorlar. Belediyemizin 355 milyon lira borcu var. NAZBEL şirketinde de borç rakamı 110 milyon lira. Öte yandan belediyenin NAZBEL şirketine de 210 milyon lira borcu var. Toplamda 685 lira borç görünüyor."

Başkan Tetik, toplantıda esnaflara seslenerek yardım talebinde bulundu.

Esnafların belediyeye mal vermekten çekindiğini ifade eden Tetik, vatandaşlara hak vererek ödeme sözü verdiğinin altını çizdi.

Nazilli’deki kayıp adamdan acı haber Nazilli’deki kayıp adamdan acı haber

"NAZİLLİ ESNAFI BİZE MAL VERMİYOR”

Esnafların belediyeye mal vermekten çekindiğini ifade eden Tetik, vatandaşlara hak vererek ödeme sözü verdiğinin altını çizdi. Tetik, şu şekilde konuştu:

"Nazilli esnafı bize mal vermiyor. Neden diye sorduğumuzda da siz ödemiyorsunuz diyor. Esnafımız haklı mı haklı. Ben diyorum ki bundan sonra ödeyeceğim. Bundan sonra çoğunu da ihaleli gerçekleştireceğim. Benim zor günümde yanımda olanları da unutmayacağım. Esnaflarımıza sesleniyorum, Nazilli Belediyesi Türkiye Cumhuriyetinin bir belediyesidir. Bana ve ekibime lütfen güvenin. Çok kısa süre sabredin ardından ödemeleri gerçekleştireceğiz. Hiç korkmayın bizlerle birlikte hareket edin, bu kenti beraber yönetelim. Ben istiyorum ki buradan çıkan bir memur ben Nazilli Belediyesi'nde çalışıyorum diye övünsün istiyorum."

Editör: Meltem Danışman