Aydın Kulis'in bu haftaki canlı yayın konuğu MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık oldu.Gazeteci Naci Eriş'e konuşan Alıcık, yerel ve ulusal siyasete dair önemli açıklamalarda bulundu.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ı eleştiren Alıcık, Nazilli Belediyesi'nin 200 milyon lirayı aşan bir borcu olduğunu iddia etti.
 2019 yılında 31 Mart yerel seçimleri sonrasında belediye başkanı seçilen Kürşat Engin Özcan, Alıcık döneminden kalan borçları afiş haline getirerek  kent meydanındaki bir binaya asmıştı. Bu olayı hatırlatan Alıcık, "Dün 80 milyon lirayı oraya asan belediye başkanına sesleniyorum. Şu anki mevcut borcu da assınlar. 200 milyon lirayı geçen bir borç var. Kendi dönemimizde köprüler inşaa ettik. Fen ve sağlık liseleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi gibi önemli hizmetleri kente kazandırdık. Camii, Cem evi, Taziye evi, kapalı pazar yerleri ve düğün salonları yaptık. Nazilli'nin her köyünde düğün salonu var.  Hepsini biz yaptık. Vatandaşlarımızdan, 'Haluk bizim evladımız. Haluk yılda bin 500 cemiyete katılmış, cenazelere katılmış. Haluk söylediyse vardır bildiği' diyebilmeliydi. Bu şimdi yeni anlaşıldı. Nazilli geriye gitti" ifadelerini kullandı.

"HERKESİ MHP'YE DAVET EDİYORUM"

Türk milliyetçilerinin adresinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyleyen Alıcık, "Ağacın gövdesi Türkiye. Dallar ne olursa olsun.  İster Laz ol, ister Çerkez ol, ister Alevi veya Sünni ol. Ağacın gövdesi kurusa dallar kurur. Adam gibi durursak, birlik oluruz. Adam gibi durmazsak yok olur gideriz.  Elimizdeki öğünden de oluruz. Ben her hafta pazartesi sosyal medya hesabımdan bir şey yayınlıyorum Aydın için 'Sevdam Aydın' diye. Aydın bizim, biz Aydın’da doğduk, Aydın’da öleceğiz. Bu şehre hizmet etmek bizim için önemli. Bu şehre hizmet ederken herkesi kucaklamaya hazırız. Herkesi Milliyetçi Hareket Partisi ailesine davet ediyorum. Türk milliyetçilerin adresi  Milliyetçi Hareket Partisi’dir" dedi.