Nazilli Amatör Telsizciler Derneği, Türkiye’de her Temmuz ayının ilk hafta sonunda gerçekleştirilen Telsiz yarışması TA VHF-UHF CONTEST’e katıldı.  

Bir yangın da Nazilli’de Bir yangın da Nazilli’de

Nat-Der Başkanı Hasan Hüseyin Soylu, yaptığı açıklamada  afet haberleşme ve amatör telsizciliğin önemine  dikkat çekti. 

Başkan Soylu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Afet haberleşmesinde etkin görev alan amatör telsizcilerin, kendi bölgelerinde en yüksek dağına çıkarak, gerekli telsiz ve antenlerini kurarak en uzun mesafede ve en fazla sayıda görüşebildikleri istasyonları kayıt altına alarak ve bu kayıtları yarışma merkezine gönderip puanlama sistemine tabi olunan, bir yarışma etkinliğidir.

Temmuz ayı ilk Cumartesi günü saat 15 00 da başlar, Pazar günü saat 15 00 da sona eren bu yarışma, biz amatör telsizcilerin kendi tecrübelerini ve bilgilerini  yeni arkadaşlara kamp ortamında ve gece konaklama şeklinde olup, dayanışma, birlikte yaşama, harekete geçebilme kabiliyetlerini de artırmaktadır.

Nazilli Amatör Telsizciler derneği; 2014 yılında kurulan bir dernek olup ,bir çok kişinin amatör telsizci olmasını sağlamıştır.

Ayrıca Nat-Der NAZİLLİ haricinde kurduğu telsiz röle sistemleri ile Aydın, Denizli, İzmir, Muğla'nın birçok ilçesinden telsiz haberleşmesi yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Bu yapılan etkinliğe katılan tüm arkadaşlara emekleri için teşekkür eder, milletimize afetsiz günler dilerim.”

Editör: Meltem Danışman