Mevcut Belediye Başkanı Ömer Günel, Özer Kayalı, Mehmet Zeki Fidandal’ın ardından bugün (28 Kamı 2023) ilk başvuruyu Murat Saraç yaptı. Adaylık başvurusuna eşi Tuba Saraç ile birlikte gelen Murat Saraç’ın oldukça kalabalık bir partilinin desteğiyle yaptığı adaylık başvurusu, başta parti tabanı olmak üzere Kuşadası’nda büyük heyecan yarattı.

Kaplan’dan Koçarlı’ya ivme kazandıracak 32 proje heyecan yarattı Kaplan’dan Koçarlı’ya ivme kazandıracak 32 proje heyecan yarattı

“Kuşadası’nın umudu” sloganıyla yaptığı çağrıya çok sayıda Kuşadalı’nın katılımıyla gerçekleşen adaylık başvurusunda parti binasına sığmayan destekçilerin önemli bir kısmı dışarıda kalırken, kısa ancak etkili bir konuşma yapan Murat Saraç’ın zaman zaman duygular anlar yaşaması dikkat çekti. Konuşmasında CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel’in sözlerini bir çağrı olarak kabul ettiği için aday olduğunu açıklayan Murat Saraç, CHP örgütüne ve partililerine inancının tam olduğun söyledi. Kuşadası halkının adayı olduğunu vurgulayan Saraç, Atatürk’ten aldığı güçle hiç kimseden, hiçbir gruptan korkmadığını da özellikle belirtti.

Tertemiz bir yürekle, apaçık bir alınla emekten, halktan yana bir anlayışla Kuşadalıların gönüllerine girip, geçmişten geleceğe, atalarından aldıkları mirası evlatlarına taşımak amacıyla yola çıktığını kaydeden Murat Saraç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığım güçle çıktığım bu yolda Kuşadası’nda umudun bir adı olsun istiyorum. Bu yolda hiçbir zümrenin, haraminin değil, sadece ve sadece bugün burada toplananların adayıyım, Kuşadası halkının adayıyım. Sizlerin sayesinde buradayım. Hiç kimseden ve hiçbir şeyden korkmuyorum. Sizler de korkmayın! Bu dünyada sadece direnenler kazanır. Elleri öpülesi İsmet İnönü’nün dediği gibi ‘namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır!’ Hepimiz cesur olmalıyız. Birlikte kazanmalıyız!” dedi.

Adaylık için başvuru yapan herkese Kuşadası’na hizmet yolunda kolaylıklar dileyerek sözlerine devam eden Murat Saraç, şöyle devam etti: “Özellikle belirtmek isterim ki; bu parti içi tatlı bir hizmet yarışıdır. Partimizin değerlerine uygun, yakışan bir şekilde ve seviyede sürdürülmesini umut ediyorum. Bu yarışın adil, eşit ve düzeyli bir şekilde sürdürülmesinin en büyük güvencesi ilçe örgütümüz ve ilçe başkanımız Mehmet Gürbilek’tir. Bu anlamda gereğini yapacaklarına inanıyorum. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bir tek adam partisi, biat partisi değil örgüt partisidir, taban partisidir, halkın partisidir. Bu anlamda örgütümüze ve tüm üyelerimize sonuna kadar güveniyorum ve inanıyorum.”

Bülent Ecevit ile nerdeyse omuz omuza mücadele eden rahmetli babası “Arap” lakaplı Rıza Saraç’ı anarken boğazı düğümlenen ve konuşmakta zorlanan Murat Saraç, alkışlarla devam ettiği konuşmasına başta ailesi olmak üzere kendisine destek veren herkese teşekkür ederek devam etti. Saraç son olarak “Bugün buraya gelen veya pek çok nedenle gelemeyen tüm destekçilerime, sevenlerime sesleniyorum; gelin hep birlikte karanlıkları boğalım. Güneşli, güzel günler görelim ve sonunda Kuşadası kazansın, halk kazansın, hak eden kazansın. Yolumuz açık olsun!” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kendisine destek verenlerle fotoğraf çektiren ve zeybek oynayan Murat Saraç, daha sonra Kuşadası’nda çeşitli ziyaretlerde bulunarak çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı.