Mustafa Savaş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Muhtarlık müessesesi yaklaşık 200 yıllık geçmişiyle devlet yönetimimizin temel yapı taşlarından birisi olmuştur. Muhtarlarımız; eğitim, sağlık, altyapı, güvenlik, kültür, sanat ve spor gibi her alanda sunulacak hizmetlerde devletimiz ile aziz milletimiz arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu yüzden Muhtarlarımız, aziz milletimizin birinci derecede temsilcileridir.

Büyükşehir’den kış aylarında iç ısıtan uygulama Büyükşehir’den kış aylarında iç ısıtan uygulama

2002 yılından bugüne kadar ülkemize sayısız eser ve hizmet kazandırırken muhtarlarımızın desteğini hep yanımızda hissettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Muhtarlarımızla aramızda tesis ettiğimiz güçlü bağ sayesinde milletimizin ihtiyaç duyduğu nice yatırım ve hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Daima milletimizin yanında ve hizmet peşinde olan siyaset anlayışımızla, Muhtarlarımız çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkânlara kavuşmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yönetim sisteminin önemli bir unsuru olan muhtarlarımızla tam bir dayanışma içinde Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, üstlendikleri bu önemli görevde kendilerine başarılar diliyorum.”