Mustafa Savaş yayımladığı mesajda,

“14 Ağustos 2001; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, millete hizmet yolculuğumuzun başladığı kutlu gündür. Kurulduktan yaklaşık bir yıl sonra 2002 genel seçimlerinde milletimizin desteği ile AK Partimiz, büyük bir sorumluluk üstlenmiştir.

21 yıllık süreçte zorlu yollardan geçtik, sayısız badireler atlattık. Başta demokrasi, kalkınma, adalet olmak üzere mücadelelerle geçen yıllarımızda, en zor anlarımızı yine milletimizin desteğiyle aştık. Aziz milletimizin teveccühü bizleri daha da güçlendirdi. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan sevgi her geçen gün daha da arttı. En son 15 Temmuz hain darbe girişiminde, millet devlet kenetlenmesiyle Cumhurbaşkanına sahip çıkarak bu sevgisini bir kez daha gösterdi.

AK Partimiz; ülkemiz siyasetine yeni bakış getiren, millet egemenliği üzerindeki tüm vesayetleri kaldıran, “milleti yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla durmadan çalışan ve milletimizin desteğiyle girdiği her seçimde güçlenerek yoluna devam eden bir siyasi harekettir.

Bugün Türkiye, sadece bölgesinde değil tüm dünyada büyük bir ciddiyetle takip edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Siyasi istikrar ve sağlam duruş ile birlikte jeopolitik konumundan aldığı güçle hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu durum, birilerini rahatsız etse de bizleri yolumuzdan asla geri döndüremeyecektir. Biz bu büyük davamızda, aynı kararlılıkla Milletimize hizmet edeceğiz.

“Bir olduk 21 olduk” teması ile bugün milletimize hizmetimizin yeni bir dönemine daha giriyoruz. Hem ülkemiz hem de Partimiz için 2023 yılı gerçekten önemli bir yıl olacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında Cumhur ittifakı olarak bir kez daha milletimizden icazet alarak yolculuğumuza devam edeceğiz İnşallah” ifadelerini kullandı.