İlk konser,  13 Temmuz Çarşamba  günü Aydın Büyükşehir Belediyesi Kent orkestrası ve solisti  Efe Dumancı’nın sahne almasıyla başladı. Çok yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte vatandaşlar neşeli ve coşkulu saatleri paylaştılar.   Konserlerin Ekim ayına kadar devam edeceği öğrenildi. 

   Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer,  “Bu konserler dizisini gerçekleştirmekteki en birinci amacımız, yaklaşık iki buçuk yıldır pandemi döneminde evlerinde kapalı kalmaya mecbur kalmış vatandaşlarımıza neşeli hoş anlar yaşatmaktır. Yanı sıra bölgede eşsiz ve benzersiz peyzaj güzelliğine sahip Çine Kuvayı Milliye Parkımızı, daha da önemlisi Kurtuluş Savaşında Kuvayı Milliye ateşinin ilk kıvılcımının çakıldığı, tarihi öneme sahip Çine Kuvayı Milliye Müzemizi tanıtmaktır. İlk konserimizde gördük ki Çineli hemşerilerimizin yanı sıra diğer ilçelerden misafirlerimiz de konserimize katılmışlar ve bizleri mutlu etmişlerdir. Diğer illerden ve ilçelerden de vatandaşlarımızı yaz boyunca sürecek konserlerimize katılmaya, meşhur Çine Köftemizin, Memecik zeytinyağımızın ve Topçam Madran memba suyumuzun tadına bakmaya davet ediyoruz.

   Çine Kuvayı Milliye Parkı Konserlerimiz  Ekim ayına kadar iki haftada bir, her yaştan vatandaşımıza hitap edecek şekilde gerçekleşecektir.  İlk konserimizde bizlere ve vatandaşlarımıza Kent Orkestrasının başarılı ekibiyle tanışmamıza ve neşeli saatler yaşamamızı sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum. Tüm  vatandaşlarımızı konserlerimizin coşkusuna katılmaya ve neşeli saatler yaşamaya davet ediyorum” dedi.

çime