banner47

Kuşadalı hayırsever, diyaliz merkezi için 3 buçuk milyon lira bağışladı

Kuşadası Devlet Hastanesi ek binasına 25 cihaz kapasiteli diyaliz merkezi yapılması için hayırsever Adviye Acun tarafından 3 buçuk milyon lira bağışlandı. Aydın Valiliğinde bağış için protokol imzalandı.

Kuşadalı hayırsever, diyaliz merkezi için 3 buçuk milyon lira bağışladı
banner68
Kuşadası Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’nin inşası için 2012 yılında bağışta bulunan Adviye Acun, şimdi de Kuşadası Devlet Hastanesine yapılacak olan diyaliz merkezine 3 buçuk milyon lira bağışlayacağını açıkladı.
Kuşadası Devlet Hastanesi ek binasında hizmet verecek diyaliz merkezi, 25 cihaz kapasiteli olacak.
Toplam 3 buçuk milyon lira tutarındaki bağış için, Aydın Valiliğinde imza töreni düzenlendi.
Törende konuşan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Diyaliz merkezimiz bölgede ihtiyacı olan hastalarımıza önemli bir hizmeti sunmuş olacak. Sağlık alanında böylesine ihtiyaç duyulan bir konuda bizlere destek oldukları için değerli hayırseverimiz Adviye Acun’a çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 3 buçuk milyon katkıda bulundular. Bugün imza altına alacağız ve en kısa zamanda yapımı da gerçekleştirilerek Kuşadası’nda hizmete girmiş olacak. Hayırseverlerimizin yapmış olduğu katkıları önemsiyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
3 buçuk milyon lira bağışta bulunan hayırsever Adviye Acun ise şunları söyledi;
“Eşim Ertuğrul’un böyle bir isteği vardı. Çok şükür bu isteğini gerçekleştirebildim. Çok memnunum. Hepinize teşekkür ederim. Bundan önce Kuşadası denizcilik lisesini yaptırmıştık. İnşallah diyaliz merkezimizin de yapımını göreceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139