Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, TFF 2. Lig ekiplerinden Nazilli Belediyespor’u satmak için girişimlerini hızlandırdı.

Nazilli’nin en önemli sembollerinden olan ve Aydın ili genelinde en üst profesyonel ligde bulunan Nazilli Belediyespor’un satışı, ilçede tepkiyle karşılanmıştı.

Özcan, 4 firma ile temas kurduğunu ve satışı gerçekleştireceğini yönetim kurulu toplantısında dile getirmiş ancak yönetim kurulundan onay alamamıştı.

Özcan’ın, olağanüstü Kongre kararı alınan Nazilli Belediyespor’un satışı için pazarlıklarını hızlandırdığı öğrenildi.

Manşet Aydın’dan Mustafa Çelik’in haberine göre, siyah beyazlı kulübün devri için ismi sır gibi saklanan bir futbol şirketiyle temasa geçen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yatırımcı firmayla masaya oturacak.

KRİTİK GÜN PAZARTESİ

5 Haziran pazartesi günü Başkan Özcan ve şirket yetkililerinin bir araya geleceği öğrenildi. Görüşmede devir işlemlerine son şeklinin verileceği aktarıldı. Toplantının ardından Kürşat Engin Özcan’ın kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

55 MİLYON LİRA

TFF 2. Lig’de yer alan Nazilli Belediyespor’un satışı için 55 milyon lira rakamı telaffuz ediliyor. 39 yıllık kulübün hem bölgesindeki marka değeri hem de bulunduğu profesyonel lig dikkate alındığında kulübün adeta yok fiyatına satılacağı belirtiliyor.

Nazilli Belediyespor taraftarları hafta içi yaptıkları açıklamada kulübün satışına sert ifadelerle karşı çıkmış, “Nazilli Belediyespor’u satanı biz de satarız” demişti.