Aydın'daki o avukat hakkında flaş gelişme Aydın'daki o avukat hakkında flaş gelişme


(Haber: Naci ERİŞ)
Tarihi eserlere olan ilgisi ve merakı kamuoyunca çok iyi bilinen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Salı günü Mastaura Antik Kenti girişinde krize girmesiyle bir kez daha gündeme geldi.
Kazı başkanı ile tartışan Özcan, ‘gazetecilerin içeri alınmamasını’ protesto ederek alandan uzaklaştı.
BAKANLIK ÖNCEDEN İZİN ALINMASINI İSTİYOR
Özcan’ın gergin tavrı herkesin dikkatini çekerken, Kültür ve Turizm Bakanlığının koyduğu kurala niye karşı geldiği ise anlaşılamadı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı son dönemde, ‘Ören yerlerinde çekim yapacak basın mensuplarının önceden bildirimde bulunarak bakanlıktan izin alması’ yönünde bir kuralı uygulamaya koydu. 
İddiaya göre, Mastaura gezisi planlayan Özcan’a bu durum iletildi. Ancak Kürşat Engin Özcan, gerekli izin sürecini tamamlamadan gezi planını devreye soktu.
Ayrıca, Mastaura Antik Kentinin dünyaya tanıtılması için orada bulunan National Geographic ekibinin çalışmalarını engellememesi istendi.
Ancak Kürşat Engin Özcan, bütün gerekçelere rağmen mağdur rolüne girerek kriz çıkardı.
‘ADAY YAPILMAYACAĞI’ ENDİŞESİ ÖZCAN’I GERİYOR
Kürşat Engin Özcan’ın gergin tavrının son zamanlarda kendini daha sık gösterdiği gözlendi.
Gerginliğin asıl sebebinin ise yapılan kamuoyu anketlerinde Nazilli halkının mevcut başkandan memnun olmadığının açıkça görüldüğü, Kürşat Engin Özcan’ın bu nedenle 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimde yeniden aday gösterilmeme endişesi yaşadığı belirtildi.