Nazilli Belediye Meclisindeki tartışmalı toplantıda alınan kararla İnci Yaşam’daki 7 iş yerinin satışına karar verilmişti.

Belediye kaynaklarını hoyratça harcayan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, satış için işçi alacaklarını gerekçe göstermişti.

Nazilli kamuoyunda bu gerekçeler gerçekçi bulunmazken, satış için ihale tarihleri belirlendi.

25 Eylül ve 2 Ekim’de yapılacak ihale ile 4 dükkanın satılacağı duyuruldu.

ÖZCAN’IN BAŞI YİNE DERTTE

Kürşat Engin Özcan'a operasyon Kürşat Engin Özcan'a operasyon

Ses Gazetesi’nin haberine göre, Nazilli Belediyesi’nin tartışmalara neden olan satış kararının ardından uzun süredir büyük ölçekli iş yaptığı firmalara ödeme yapmaması nedeniyle alacaklı olan firmalar ise Nazilli Belediyesi’ni icraya vermeye başladı. 200 Bin ila 17 milyon TL arasında 10’a yakın firmanın Nazilli Belediyesi’ni icraya verdiği ve en büyük alacaklısı olan parke taş üretim fabrikasının ise satışa çıkarılacak olan İnci Yaşam’da bulunan dükkanların üzerine tedbir koydurduğu öğrenildi. İhale ile yapılacak satışın gelirinin tedbir kaldırılmadığı takdirde firmaya geçeceği öğrenilirken, Başkan Özcan’ın firmaya yakın bazı işadamlarını araya koyduğu ve firma yetkilileriyle görüşerek ödeme yapılandırması teklifinde bulunduğu kaydedildi. Firma yetkililerinin ise tedbirin kaldırılmasına yaklaşmadığı öğrenildi.

İHALE BEDELLERİ BELLİ OLDU

Meclisteki kararın ardından 4 dükkan için ihale tarihi belli oldu. Nazilli Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün ilan.gov.tr üzerinden verdiği resmi ihale ilanında zemin katta bulunan 65 metrekarelik dükkan ve 34 metrekare teras için 4 milyon 800 bin TL, zemin kattaki 66 metrekarelik dükkan için 3 milyon 800 bin TL ve yine zemin kattaki 42 metrekarelik iş yeri için 2 milyon 800 bin TL fiyat biçilirken ihaleler 25.09.2023 tarihinde Belediye Binasında 5.kat Meclis Salonunda toplanacak Belediye Encümeni huzurunda yapılacak. Nazilli Belediyesi tarihinin en büyük taşınmaz satış ihalesine girecek olan 332,61 metrekare dükkan ve 83,45 metrekare terasın satış bedeli 21 milyon lira olarak belirlenirken, ihaleye girmek isteyen kişilerin geçici teminat olarak 630 bin lira yatırmaları gerektiği belirtildi. 21 milyonluk ihale ise 02.10.2023 tarihinde Belediye Binasında 5. kat Meclis Salonunda toplanacak Belediye Encümeni huzurunda gerçekleşecek. 32.5 milyon TL’ye muhammen bedel üzerinden satışa çıkarılan 4 taşınmasın ihalede artışı ile birlikte yaklaşık 40 milyon TL’ye yükselmesi bekleniyor.