Başkan Özcan iyi suya yüzde 50 zam yaptı Başkan Özcan iyi suya yüzde 50 zam yaptı

Göreve geldiği 2019 yılından bu yana Nazilli Belediyesinin borcunu 5 kat artıran, belediyeye ait mülklerin satışını durduracağım sözüne rağmen sözünü tutmayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, bir kez daha ‘satış’ kararı ile gündemde.

Bu kez satılan yer, Nazilli’nin en merkezi konumunda bulunan, belediyenin de arsa karşılığı ortak olduğu ancak yaşanan gecikme nedeniyle belediyeye milyonlarca lira ceza uygulanması gündeme gelen İnci Yaşam projesindeki belediyeye ait dükkanlar oldu.

Belediyeye ait en değerli mülkler arasında yer alan İnci Yaşam projesindeki 7 adet dükkanın satışı Nazilli Belediye Meclisinde görüşüldü.

Nazilli Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı oturumunda görüşülen İnci Yaşam’daki 7 dükkanın satışı krize neden oldu. Cumhur İttifakı üyelerinden AK Partili Bülent Sayar ret oyu verirken MHP’li Hasan Eren, Mustafa Akkaya, İrem Gürsoy, Erkin Özbek, Mehmet Demirel çekimser kaldı.

Aynı kriz Millet İttifakı’nda da yaşandı. Satışa ilişkin grup kararı almayan CHP’de Ulvi Yıldırım Karaman ve Mert Öreroğlu dükkanların satışına ret oyu verdi. Erol Angın, Hakkı Siber, Cihan Doğan, Fatih Pehlivan kararsız kaldı. Ulvi Yıldırımkaraman duruma tepki göstererek salonu terk ederken toplantının ikinci oturumuna da katılmadı.

İYİ Parti cephesinde ise Mustafa Tınaz, Mehmet Bingül, Tuncay Ayas, Bülent Burmaoğlu maddeye onay verirken Kadir Mutlu ile Gönül Öztürk olumlu veya olumsuz görüş bildirmedi.

Madde oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı.