(Haber: Naci ERİŞ)
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, belediyeye ait NAZBEL Limited Şirketi Mezbaha tesislerini özelleştirmek için harekete geçti. 
Göreve geldiği 2019 yılından bu yana, seçim öncesi vadettiği 30 dev projeyi gerçekleştirmediği gibi belediye borçlarını katbekat artıran Kürşat Engin Özcan, bu kez belediye mezbahasını özelleştirecek. 
Nazilli Belediyesi iştiraki olan NAZBEL Limited Şirketi tarafından işletilen mezbahayı, bir firmaya 10 yıllığına kiralamak üzere çalışma yapıldığı öğrenildi. 
Kiralanması için ihaleye gerek olmayan mezbahanın pazarlık usulü kiraya verileceği belirtilirken, görüşmelerin kamuoyundan gizli yürütüldüğü ifade edildi. 
Görüşmelerde anlaşmaya varıldığı ancak henüz resmiyet kazanmadığı bildirilen özelleştirmeden Nazilli Belediyesinin kaç para kira alacağı bilinmiyor.
Nazillili vatandaşlar ise duruma tepkili. Belediyenin borç içinde yüzdüğünü söyleyen vatandaşlar, "Bakanlıklarımız Nazilli'ye her desteğin verileceğini söylüyor. Bazı adımlar da atıldı ancak bu Belediye yönetimiyle maalesef borçtan başka şey kazanmak mümkün değil. Mezbaha önemli gelir kaynaklarından biri olabilecekken özel bir firmaya kiralanması anlaşılabilir değil. Bu firma kimdir, kamuoyuna açıklanmalı" dedi.