(Haber: Yusufhan TORAMAN)

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Kuran-ı Kerim’i güzel okuma (erkekler) yarışmasına bu yıl Aydın ev sahipliği yaptı.

Aydın Müftülüğünde düzenlenen finalde, 7 bölgeden 7 öğrenci yarıştı.

Etkinliğe Aydın Müftüsü Hasan Güneş ve ilçe müftüleri katıldı.

13-20 yaş aralığındaki Kuran kursu öğrencilerinin katıldığı yarışmayı, İstanbul Bahçelievler Mevlâna Kuran Kursu öğrencisi Ahmet Bahadır kazandı.

İncirliova'da uyuşturucu operasyonunda 1 kişi yakalandı İncirliova'da uyuşturucu operasyonunda 1 kişi yakalandı

Birinciye 2 tam, ikinciye tam, üçüncüye ise yarım altın hediye edildi. Diğer katılımcılara ise teselli olarak çeyrek altın verildi.

Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün Aydın’da gerçekten tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye’nin değişik yerlerinde, Kuran kurslarında okuyan öğrencilerimiz arası, Türkiye finali erkek öğrenciler finali ilimizde yapılmakta. Öğrencilerimizi büyük bir şevkle dinledik. 7 bölgeden öğrencilerimiz katıldılar yarışmaya. Neticesinde jüri üyesi hocalarımız öğrencilerin okuyuşlarına göre sonuçlarını açıklayacaklar. Bizde Aydın olarak öğrencilerimize hem Aydın’ı unutmayacakları bir eser hem de maddi olarak katkıda bir bulunacağız. Bunun amacı Kuran kurslarında okuyan öğrencilerimizi daha güzel okumaya teşvik etmek” dedi.