FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren yağmur ortalığı adeta savaş alanına çevirirken, Kızılcaköy, Bitler ve Başçayır mahallelerinde taşkınlar meydana geldi.  Özellikle Kızılcaköy Mahallesi’nde etkili olan yağışlar sonrasında mahallenin birçok sokağı ve yoluna su bastı, sel ile birlikte dağlardan gelen büyük kayalar ise Kızılcaköy yolunu ve köprüsünü kapattı. Aniden bastıran yağış sonrasında bazı araçların yolda mahsur kaldığı öğrenilirken, vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

“BAŞKAN GÜLER HAREKETE GEÇTİ”

Gelen ihbarlar üzerine harekete geçen Köşk Belediyesi ekipleri, Kızılcaköy yolunun kapanması dolayısıyla bölgeye Karatepe Mahallesi üzerinden kepçe ile yolu açarak ulaşmaya çalışıyor. Kızılcaköy Mahallesinde ise bir otomobil sele kapılarak hurdaya dönmesi görenleri hayrete düşürdü.

Yaşanan durumun ardından ekipleri hemen harekete geçiren Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler'de ekipler ile birlikte yol açma çalışmalarına destek oldu. Kısa sürede Başçayır Mahallesi’ne gelen Başkan Güler, vatandaşlar ile birlikte bölgede inceleme çalışmalarına başladı.