Geçtiğimiz ay Haziran ayı meclis toplantısında alınan karar ile 22-23 ve 24 Eylül tarihlerinde yapılacağı duyurulan  Koçarlı Çam Fıstığı ve Yöresel Ürünler festivali Temmuz ayı meclis toplantısında alınan karar ile 2 hafta ileri tarihe ertelenerek 6-7- ve 8 Ekim tarihinde yapılması kesinleştirildi.

Koçarlı Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, belediye meclis salonunda Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan Başkanlığında gerçekleşti. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan Koçarlı Geleneksel Çam Fıstığı ve Yöresel Ürünler Festivalinin yeni tarihi için aynı tarihlerde Germencik’te gerçekleşmesi planlanan İncir Festivali ile aynı tarihe denk gelmesinden ötürü güncelleme yapıldı. Festivalin yeni tarihi meclis üyelerinin oylarıyla 6-7- ve 8 Ekim 2023 tarihe kaydırıldı.

Efeler'de turistik tesis açılışa hazırlanıyor Efeler'de turistik tesis açılışa hazırlanıyor

Bu yıl 15.si düzenlenecek olan Koçarlı Çam Fıstığı ve Yöresel Ürünler Festivali programının hazırlık çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Nedim Kaplan, “Festival ile 3 gün boyunca Koçarlı ve ilimize ait ekonomimize değer katan ürünlerin Türkiye çapında tanıtımı sağlanacak. Festival komitemiz dolu dolu bir program hazırlayarak bu yılda katılımcılara unutulmaz bir festival yaşatacak. Geçtiğimiz ay meclis toplantımızda festivalimizi 22,23 ve 24 Eylül olarak belirlemiştik. Ancak aynı tarihlerde Germencik ilçemizin de festival tarihine denk geldiğinden. Konu ile ilgili Germencik Belediye Başkanımız Fuat Öndeş ile görüşerek, vatandaşların hem Germencik, hem de Koçarlı’da ki festivale katılabilmesi için festival tarihini ertelemek için çalışma başlattık. Festival tarihlerini, Koçarlı Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantımızda gündeme getirdik ve meclis üyelerimizin oy birliği ile festival tarihimizi 6,7 ve 8 Ekim olarak güncelledik.” dedi.

Başkan Kaplan ayrıca, “Kortejden, panayıra, dans gösterilerinden konserlere kadar çeşitli eğlencelerin yer alacağı festivalimiz Koçarlı’nın ve Aydın’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak. İlçemizde ve ilimizde yetilen çam fıstığı, incir, pamuk, zeytin ve zeytinyağı gibi yerel ürünlerin tanıtılacağı, sadece Koçarlı’nın değil Aydın’ın isminin duyulacağı ve sürpriz sanatçıların konserleri ile muhteşem bir festival hazırlıyoruz” dedi.