Sultanhisar ilçesi Atça Mahallesinde son günlerde gerçekleştiği iddia edilen olaylar, çilek üreticilerini isyan ettirdi. İddiaya göre akşam ve gece saatlerinde çilek seralarına gelen kimliği belirsiz kişiler, tünellerdeki naylonları bıçaklarla keserek zarar verdi.

Şahısların özellikle olumsuz hava şartlarında ve gece saatlerinde bölgeye geldiğini söyleyen çiftçiler, tonu 65 bin lira olan naylonun kesilmesiyle büyük bir maddi zarara uğradıklarını ifade etti.

Jandarma ve Polis ekiplerine de ihbarda bulunduklarını ifade eden çiftçiler, "Artık bu. Ak kemiğe dayandı. Birileri Atça'yı karıştırmak istiyor. Bunu bilinçli olarak yapıyorlar. Çiftçi olarak zaten zor durumdayız. Bir de bu olaylarla uğraşıyoruz. Dün gece yaklaşık 100 çiftçi bölgede toplandık. İşimizi gücümüzü bırakıp bunların peşinden koşuyoruz" diyerek duruma tepki gösterdi.

Atça Emniyetine bağlı polislerin incelemede bulunup tutacak tuttuğunu söyleyen çiftçiler, geçen yıl da aynı şekilde kimliği belirsiz kişiler tarafından çilek seralarına zarar verildiğini belirterek konuyla ilgili acil önlem alınmasını istedi.