FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kadınların sağlığını korumak ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla hayata geçirilen “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nin eğitim toplantısı Nazilli E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda yapıldı.

Nazilli E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen toplantıya; Hülya Aksoy, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un eşi Aylin Arısoy, Nazilli   Belediye Başkan Yardımcısı Esin Ülkü Beyazit, Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Saliha Altıntaş, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Gülnur Saruhan, Nazilli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şule Akbaş, bayan gardiyan çalışanları, bayan tutuklu ve hükümlüler katıldı.

Konuşmaların ardından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Gülnur Saruhan tarafından; Meme Kanseri, Serviks (rahim ağzı) kanseri, Kolorektal (Kalın Bağırsak) kanseri, Kadın Üreme Sağlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Sigara, Uyuşturucu, Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlığa Zararları, Sağlıklı Beslenme, Obeziteden Korunma ve Diyabet, Normal Doğum ve Emzirmenin Önemi, Organ Bağışı ve Önemi, Akılcı İlaç Kullanımı, Kadına Yönelik Şiddet  vb. kadın sağlığı ile ilgili eğitim sunumu gerçekleştirildi ve sorular cevaplandırıldı.