YSK'dan İncirliova ve Koçarlı kararı YSK'dan İncirliova ve Koçarlı kararı


AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır ve kadın kolları yöneticileri, Zincirlihan Restoranda buluşmuştu.
AK Parti’li kadınlar ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı yemek, “Seçim kaybetmesine rağmen eğleniyor” şeklinde eleştirilmişti.
AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, İl başkanlığı binasında yapılan basın toplantısında bu konudaki tartışmalara son noktayı koydu.
Sorulan bir soru üzerine açıklama yapan Ökten, “O bir kadın buluşması. Yani sadece partili bayanların bulunduğu bir toplantı değil. Mekanda da müzik olunca, bayanlar orada kendi arasında eğlenmiş. Aslında çok normal, doğal bir şey” dedi. 
Bu etkinliğin AK Parti Kadın Kollarının bir icraatıymış gibi sunulduğunu ancak gerçeğin öyle olmadığını aktaran Ökten, şu ifadeleri kullandı:
Ebru hanım ‘Seçim tabi ki bitti. Bu tarz buluşmalar, bu tarz görüşmeler kadınların kendi içinde yaşanması doğaldır’ tarzında bir açıklama yapıyor. Aydın’da AK Parti’nin yerel seçimdeki değerlendirmesi, başarılı/başarısız şeklinde genel merkez ile bir değerlendirme yapmış değiliz. Ebru hanım sadece Ege Bölgesi içerisinde, diğer illerle kıyaslandığında, Aydın 4 ilçe aldığını söylüyor. Denizli’de 3 tane, Manisa’da 2 tane… Yani ‘Biz onlara göre biraz daha önde bitirdik seçimi’ noktasında bir açıklama. Yerel seçimle ilgili Aydın’ı değerlendirirken, bir başarısızlık içinde başarı öyküsü yaratma falan değil ama bir durum tespitidir.

Editör: Meltem Danışman