,FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Yusufhan Toraman)

Aydın Valiliği önünde gerçekleştirilen törende İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Törende Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in kutlama mesajı okundu.

Mesajın ardından konuşma yapan Aldemir, jandarma teşkilatının 184 yıldır, milletin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağladığını söyledi.

Aydın'da uyuşturucu ticareti suçundan aranan 18 kişi tutuklandı Aydın'da uyuşturucu ticareti suçundan aranan 18 kişi tutuklandı

Milletin kendilerine olan teveccühün bilincinde olduklarına dikkati çeken Çetin, bu güven ve sevgi bağını koruyarak daha da güçlendirme azim ve kararlığında olduklarını kaydetti.

Atatürk ilke ve inkılapları ile vatandaşın hak ve özgürlüklerine de değinen Aldemir,  “Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerini muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma Teşkilatının fedakar personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.” ifadelerini kullandı.

Programın ardından Aldemir ve beraberindeki heyet Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Heyet daha sonra Kemer-Tellidede Şehitliğine gitti.

Törene, Aydın Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Barış Altıntaş, emniyet mensupları, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.