Çelikez’in kendince gündem yaratmaya çalıştığını ve alt yapısız siyaset yaptığını ifade eden Akalın, “Alt yapısız siyasetine İl Başkanımız Sayın Haluk Alıcık’ı da katmak istemiştir. Sizin kalibreniz Sayın Alıcık’a yetmez” dedi.


MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın’ın açıklamaları şu şekilde;
“İnsanların en değerli hazinelerinden biri zamandır. Bu değerli hazineyi böyle bir kişiyle harcamanın üzüntüsünü yaşamakla beraber, Kamuoyunu doğru bilgilendirmenin sorumluluğunu da taşıyoruz.
Siyaset bir bilimdir ve doğru insanların yaptığı ilmi siyaset, toplumları huzur ve refaha götürürken kötü insanların yaptığı siyaset ise yanlış ellere geçmiş nükleer bilim gibi toplumları felakete götürecektir. Maalesef bunun son örneğini İP’in Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez’ de görmekteyiz. Gündelik sığ politikalara sıkışmış argümanlarına bir de ödeneklerini nasıl karşıladıkları meçhul anket şirketlerine yaptırdıkları ısmarlama anketleri katmışlardır. Sökeli hemşerilerimize hatırlatmak isteriz; malum ısmarlama anket şirketlerinin 2018’de İP için öne sürdükleri oy oranı ortalama yüzde 18 civarındaydı. Ancak İP’in 2018’de aldığı oy yüzde 9,96’ydı! Aynı anket şirketleri 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Çelikez’in genel başkanı hanımefendi için ortalama yüzde 17 oy oranı gösterirlerken hanımefendinin aldığı oy ancak yüzde 7,3’te kalmıştı.
Sayın Çelikez gündem yaratmak adına yaptığı açıklamada kendince bir siyasi analiz yapmak ve alt yapısız siyasetine İl Başkanımız Sayın Haluk Alıcık’ı da katmak istemiştir ancak eline yüzüne bulaştırmıştır. Sonuç olarak Sayın Çelikez’e söylemek isteriz ki: Sizin kalibreniz Sayın Alıcık’a yetmez. Siz önce büyük miktarda borcu olduğu söylenen ve personel maaşlarını ödeyemeyecek duruma gelen Söke Belediyesi’ne alınan, 5’i İP’li olmak üzere 15 personelin hesabını verin. Kamu zararı sizin umurunuzda değil. Yakınlarınız belediyeye girsin size yeter. Bir de ülke yöneteceksiniz Allah korusun. Sökeliler bunları görmektedir ve sandıkta hesabını size çok acı bir şekilde soracaktır. 
Sığ siyasetten bahis açmışken Sayın Çelikez’in siyasi geçmişine bir bakmak da gerektiğini düşünüyoruz. Kendisi DYP, İşçi Partisi içinde aktif siyasete katılmış bugün de İp İlçe başkanlığı görevindedir. Siyasi gelenek itibariyle ismi geçen partilerin ne kadar farklı damarları temsil ettiği kamuoyunun malumudur. Çok farklı siyasi geleneklere mensup bu partilerin bugün siyaset mezarlığında dikili taşları olduğu da aşikârdır. Çelikez’in her siyasi ortamda ve gelenekte kendine bir koltuk bulabilmesini, kendisinin tatlı su ve rant siyasetçiliğine bağlamak mümkün. Ancak Sayın Haluk Alıcık ve biz ülkücüler siyasi bedelleri ne olursa olsun 53 Yıl'lık MHP ulu çınarı altında önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışı ile hareket edecek, ilkeli, milli menfaatleri önceleyen duruşumuzdan taviz vermeyerek ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Kendisine de tavsiyemiz İp’in de siyaseten mezar taşı dikildiğinde oturacak bir koltuk bulup bulamayacağını sorgulaması olacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla."

1-18