İYİ Parti Aydın Eski İl Başkanı Süleyman Demirci, İYİ Parti’nin en yetkili karar organı olan Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından Millet İttifakı’na zarar verdiği gerekçesiyle partiden ihraç edilmişti.  İhraç kararı sonrası açıklama yapan Demirci, “Hakkımda yürütülen bir disiplin soruşturması neticesinde genel merkez yüksek disiplin kurulunca ‘ihraç’ kararı verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Asılsız, haksız ve dayanaksız verilen bu karara karşı hukuki haklarımı kullanacağım malumunuzdur. Elbette bana karşı bu kurguyu hazırlayanlar da bunun siyasi ve ahlaki mesuliyeti altındadır. Lakin kimse benden kurucusu olduğum partime zarar verecek bir tutum içine girmemi beklemesin. Resmi kayıtlardan olan bir ihraç gönülden bağlı olduğum, kurucusu bulunduğum partimden beni uzaklaştıramayacaktır. Bundan sonra da milletimin son umudu olarak gördüğüm partime bir gönüllü nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim” İfadelerini kullanmıştı. 

DEMİRCİ’NİN AKŞENER SEVGİSİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Aydın ziyareti ilginç görüntülere sahne olmuş ve partiden ihraç edilen Eski İl Başkanı Süleyman Demirci, Akşener’i karşılayanlar arasında yer almıştı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından partiden ihraç edilen Demirci, Akşener ile buluştuğu anların fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. 

AKŞENER’DEN BAYRAM MESAJI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinden ihraç edilen eski İl Başkanı Süleyman Demirci'nin bayramını gönderdiği mektup ile kutladı. Akşener tarafından gönderilen kutlama mesajını sosyal medya hesabından paylaşan eski İl Başkanı Süleyman Demirci “Benim genel başkanım bir tanedir.” İfadeleri kullandı. Akşener, Demirci’ye gönderdiği kutlama mesajında “Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, ülkemize ve milletimize barış, sağlık ve huzur getirmesini temenni ederim.” İfadelerini kullandı.