İYİ Parti Nazilli Yönetim Kurulu üyesi ve Nazilli Kent Konseyi Otizm Çalışma Grubu Başkanı Serdal Yaman, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Havadis Gazetesinin haberine göre, istifa eden Yaman, İYİ Parti'li Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

İYİ Parti'li Yaman istifa nedenlerini, İYİ Parti Nazilli  İlçe Yönetimi'nin engellilere ve otizmlilere ilgisiz kalmaları, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcanı'n da engelli dernekleri arasında yapmış olduğu adaletsizlikler ve 2019 yılında Nazilli'de açılan Aydın Otizm Derneği Temsilciliği'ne 3 yıldır bir toplu iğne dahi destek vermeyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın kindarlığı olarak gösterdi.

İYİ Parti'li Yaman, "Bu sebeplerden dolayı İYİ Parti Nazilli Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum ve yine aynı sebeplerden dolayı Türkiye'de bir ilk olarak Nazilli Kent Konseyi'nde kurduğum Otizm Çalışma Grubu Başkanlığı'ndan ve yine ilk olarak Nazilli Kent Konseyi'nde kurduğum Afet ve Kriz Çalışma Grubu Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etmiş bulunmaktayım." dedi.

engin