Efeler ilçesinin Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Dedekuyu Caddesi’nde hizmete giren İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılış törenine MHP eski Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Burak Pehlivan, önceki dönem Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde kreş sahibi Yavuz Özpınar ve eşi Zehra Aktaş Özpınar, davetlilerle yakından ilgilendi.

Aytepe’de yangın Aytepe’de yangın

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYECEK

Özpınar çifti, MHP’li Burak Pehlivan, Rıfat Kadri Kılınç ve ailesiyle birlikte kreşin açılış kurdelesini kesti. Pehlivan ve Kılınç, Özpınar çiftine ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. Yoğun katılımla gerçekleşen açılış töreninde konuşan Yavuz Özpınar, “Yeni devraldığımız kreşimizi bugün siz değerli misafirlerimiz ile birlikte açılışını gerçekleştiriyoruz. 50 öğrenci kapasiteli kreşimizde geniş ferah ve hijyenik bir ortamda eğitim imkanına kavuşacak olan çocuklarımız, okul öncesi öğretmenleri eşliğinde çeşitli etkinliklere katılma imkanı bulacak. Bu etkinlikler çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal, olarak gelişimlerine destek olacak. Yaşıtlarıyla birebir iletişim kuracak olan minikler, bilimsel becerilerini geliştirecek, hem sosyalleşecekler hem de dil konuşma becerilerini arttıracaklar.  Kontrollü, denetimli, yemeğiyle, bakımıyla, temizliğiyle, öğretmenlerimizin liyakatiyle iyi bir eğitim vereceğimize söz veriyoruz. Kreşimiz ilimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Kurucu Müdür Zehra Aktaş Özpınar ise “Minik öğrencilere hizmet vermek ve ailelere destek olmak amacıyla bu yola çıktık,” ifadelerini kullandı.

MODERN VE DONANIMLI ALANLARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 50 öğrenci kapasiteli olup, 4 sınıf, 1 uyku odası, oyun odası, oyun bahçesi, çok amaçlı salon, mutfak ve yemekhane gibi modern ve donanımlı alanları ile dikkat çekiyor. Kreş, sahip olduğu özellikleriyle açılışa katılan davetliler ve ailelerden tam not aldı.

Editör: Meltem Danışman