Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarına ekonomik ve sağlıklı ürünler sunan Çine Belediyesi, bu ürünlerine bir yenisini daha ekledi. 

Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in hayata geçirdiği Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde çalışan emekçi kadınlar, kemikleri değerlendirerek ilikli kemik suyu üretimine başladı. Kemiklerin kaynatılarak ve iliklerinden ayrılarak üretildiği sağlık ve şifa deposu ilikli kemik suları şişelenerek Marsias Kadınları Üretim Merkezi’ndeki raflarda yerini aldı.  

İlikli kemik suyunun doğal bir şifa kaynağı olduğunu belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Yaptığımız araştırmalar sonucunda ilikli kemik suyunun raflarda çok fazla bulunmadığını gördük. İlikli kemik suyunu, faydaları nedeniyle doktorlar da öneriyor. İlikli kemik suyu, özellikle ortopedi uzmanları tarafından kemik sağlığı, kemik hastalıkları, eklem hastalıkları için öneriliyor. Asıl amacımız doğal ve sağlıklı ürünler sunmak. Yediden yetmişe birçok insanın kullanabileceği ürünler sunuyoruz. Umarım herkes bu sağlık deposundan faydalanır" diye konuştu.

Başlıksız-2-10