banner47

Hep Beraber Söz Verelim

Dünyamızın içinde bulunduğu zor günlerde duygu ve düşüncelerimi ifade etme imkanı sağlayan değerli AYGİAD Başkanım ve dernek üyesi arkadaşlarıma, Aydın Kulis Gazetesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu vesile ile covid-19 pandemisi sebebi ile kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

İlk olarak; kendimiz ve yakın çevremizle mücadeleye devam ettiğimiz yoğun hayatımızda, karşılaştığımız pandeminin bizlere sağladığı düşünme fırsatının salgın sonrası daha güzel bir dünyanın kapılarını açmasını umuyorum.

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, zor günler bizleri bekliyor, ne olacak sonumuz’ gibi sorular hepimizin aklında elbette ama bizi hayata bağlayanın motivasyon ve sevgi olduğunu unutmamak gerek. İyi hissetmek için, motive olmak için çalışmalıyız. İş dünyasında kullandığımız ‘krizi fırsata çevirmek’ tabirini, belki de bu kez ekonomik anlamının dışında hayatımıza sokmalıyız.

Çekirdek ailemizden başlayarak, sevgimizin karşılık bulduğu her insanı, her bitkiyi, her hayvanı önemsemeli ve yaşatmalıyız.

Bunun adı elbette ‘Polyannacılık’ olmamalı. Çalışmak, üretmek, emek harcamak zorundayız. Ama iyi hissetmezsek, motive olmazsak ve güçlü sevgi bağlarımız olmazsa, inanın sonu hüsran olacaktır.

Ben bu konuda kendime söz veriyorum, daha iyi bir insan, daha düşünceli bir insan, daha çok seven bir insan olacağım ve tüm bu maneviyatım ile daha çok çalışıp daha çok üreten; çevresine, şehrine, ülkesine, dünyaya daha faydalı bir birey olacağım.

Gelin hep beraber söz verelim. Zaten iyi olduğumuz konularda daha iyi olalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan Arslan
Ercan Arslan - 1 hafta Önce

“İş dünyasında kullandığımız ‘krizi fırsata çevirmek’ tabirini, belki de bu kez ekonomik anlamının dışında hayatımıza sokmalıyız.” Cümlenizi önemsiyorum