Kuşadası’nda  iş insanı tabancayla vurulmuş  halde bulundu Kuşadası’nda iş insanı tabancayla vurulmuş halde bulundu


Dernek başkanı Ramazan Yılamz ile afetler, afet eğtimi gibi konularda fikir alış verişinde bulunuldu. Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ramazan Yılmaz;
"Bizim amacımız afetlerde arama kurtarma ile insanlara dokunmak, afet konusunda onları eğitmek. Böylece deprem gibi afetlerde can kaybını en aza indirmek. Biz özellikle çocuklara eğitim veriyoruz. Afet konusunda farkındalık ve arama kurtarma eğitimlerine önem veriyoruz. En eski dernek biziz ve birçok kurumdaki arama kurtarma ekibini biz kurduk. Belediye ile işbirliği içinde mahalle bazında arama kurtarma ekipleri kurmak istiyoruz." 
Asto Başkanı Veli Tiryaki;
"Aydın birinci dereceden deprem bölgesi olması nedeniyle yerel yönetimlerin daha iyi çalışması gerekiyor. Afet konusunda daha iyi çalışmalar yapabilmek için koordineli çalışmak gerekiyor. Bunun içinde halkın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bina dönüşümü değil, kentsel dönüşüm istiyoruz."
Demokrat Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Hasan Dinçer;
"Biz deprem konusunda önemli işlere imza atacağız. Asla partizanlık yapmayacağız. Bu konuda kimin yapacağı bir şey varsa destek olacağız. Bizim ekibimizde çok sayıda mühendis yer alıyor. İlimize teknik açıdan bakıp en iyisi için çalışacağız. Afetlerden etkilenmemek veya en az hasarla çıkmak öncelik olmalı. Ancak afet anında can kaybını en aza indirmek, afet sonrası destek hizmetlerini işler hale getirmek de önceliklerimiz arasında olacak.