Hasan Dinçer;

"Biz bu göreve talibiz. Toplumda sevilen, halktan gelen, işlerinde uzman, uzlaşmacı, ayrıştırmadan, siyasi görüş gözetmeksizin oluşturduğumuz Belediye Meclisi ile iddialıyız. Efeler ilçesinin sorunları belli, biz bunları halka dokunarak çözmek istiyoruz. Efeler ilçesine katkı koymak en büyük arzumuz."

 Kadın Efeler Derneği Başkanı Gülsevil Ergünoğlu;

"Siyaset zor iş, evde işyerinde siyaset yapıyoruz. Ama bizde siyaset yalanı inandırma sanatı olarak yapılıyor. Siyaset bizim ülkemizde hiç kolay değil. Kadronuz çok genç, bu bize ümit veriyor. Bu genç kadro ile göreve geldiğinizde başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Önemli olan sivil toplum kuruluşları ile belediyenin işbirliği içinde olması. Kadın dostu kent olmak için yapılacaklar belli. Çıktığınız yolda başarılar dileriz."

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı Nilüfer Uysal;

"Artık değişim zamanı, özel bir kadromuz var. Deprem bölgesinde olmamız nedeniyle kentsel dönüşüme önem veriyoruz. Özellikle gençlerin ve kadınların eğitimine önem veriyoruz."

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı ilkinnur Kaya;

"Aydın'dan dokuz yıl önce ayrılmıştım, döndüm baktım, yine aynı Aydın. Bunu değiştirip Efeler ilçemizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çaba göstereceğiz. İdeoloji bir yana, bir şeyleri değiştirmek için buradayım. Teknik bir kadro kurduk, insanların rahat yürüdüğü kaldırımlardan başlayıp yaşanabilir bir kent kuracağız. Hepimizin tek amacı kente hizmet ederek bir şeyleri değiştirmek istiyoruz."

Aydın İmam Hatip Lisesinde korkutan yangın Aydın İmam Hatip Lisesinde korkutan yangın

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı Cihan ışıklar;

"Otomotiv sektöründeyim. Kente hizmet etmek için buradayız."

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı Özgür Kırkağaçlıoğlu;

"Harita Mühendisiyim, özellikle yurtdışında büyük ulaştırma ve altyapı projelerinde yer aldık. Sorunları biliyoruz, liyakat sahibiyiz. Bizim mesleğimiz siyaset değil, siyasete İkbal için girmedik. Kentimiz için taşın altına elimizi koymak istiyoruz. Kaynak yönetimi doğru olduğu sürece kentimiz çok kısa sürede hakettiği yere gelecektir. İlimizin en büyük sorunu depremdir. Depreme dirençli kent yaratmak için çalışmalara ilk günden başlayacağız."

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı Emin İlker Arslan;

"Kişisel menfaat gözetmeden çalışmak için buradayız. Halkın yararına ne varsa onu yapmak için öncelik sırasına göre en iyi şekilde görev yapacağız. Herkese aynı mesafede olacağız."

Demokrat Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Adayı İpek Sağnak;

"Tasarımcıyım, daha yaşanabilir bir Efeler için geliyoruz. İnsana dokunan her projeyi gerçekleştirmek ve farkındalık yaratmak için göreve hazırız."