Çarşıdaki esnafı ziyaret eden Demokrat Parti Efeler Belediye başkan adayı Hasan Dinçer, Esnafın özellikle satış yapamamaktan veya siftahsız dükkan kapatmaktan şikayetçi olduğunu kendilerine aktardığını söyledi ve bu çarşı sadece Salı Pazarının olduğu günler değil, diğer günlerde de bir cazibe merkezi olması için çalışacaklarını ve bunun için şartların var olduğunu belirtti. Çarşının boş olmasına üzüldüğünü belirten Hasan Dinçer;

"Biz bu esnaf ziyaretlerinde Efelerimizin durumunu net olarak görüyoruz. Tarihi yüzlerce yıl geriye giden bu çarşıyı küçük dokunuşlarla cazibe haline getirmek için projelerimiz var. Belediye başkanlığımızda Efeler esnafımızın daha iyi iş yapabilmesi için çalışmalar yapacağız. Özellikle bu çarşı İzmir'deki benzerleri gibi yoğun insan trafiğine kavuşmak için gün sayıyor."

Demokrat Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Hasan Dinçer;

Vatandaş istedi, Başkan Arıcı jet hızıyla çözdü Vatandaş istedi, Başkan Arıcı jet hızıyla çözdü

“Bazı esnaflarımız bizim sadece seçim döneminden dönemine geldiğimizi söyleyip sitemlerini ilettiler. Demokrat Parti olarak ve Hasan Dinçer olarak şunu söylüyorum. Sadece seçim değil her zaman esnafımızın yanlarında olacağız.