(Haber: Naci ERİŞ)

Önceki Nazilli Belediye Başkanı ve MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Kürşat Engin Özcan’ın Nazilli Belediyespor’u satma girişimiyle ilgili Aydın Kulis’e açıklamalarda bulundu.

Nazilli Belediyespor’u evladı olarak gördüğünü yineleyen Alıcık, Nazillililerin kulübün satılmasını kabul etmeyeceğini ve engellemek için her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Alıcık, “Nazilli’nin bu işi kabullenmesinin imkanı yok. Bu iş çok su götürür. Esat abi 15 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde, ben de 10 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde şunu söyledik; Nazilli Belediyespor her zaman bizim gururumuzdur. Ben her zaman söylüyorum; Nazilli Belediyespor bizim evladımız. Nazilli’nin, şehrin takımı olan Nazilli Belediyespor’a sahip çıkması gerekiyor” dedi.

“ŞİDDETLER KINIYORUM”

Satış girişimlerini kınayan Haluk Alıcık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bu satışı şiddetle kınıyorum, karşı çıkıyorum. Her yerde de söylüyorum. Bu 2. Lig’e ellerimizle kazıya kazıya geldiğimiz bir noktada, kulübün satılması Nazilli halkı tarafından, sporseverler tarafından hoş karşılanmıyor diye düşünüyorum. Siyaseten bunu yapanlar sıkıntısını yaşar. Kulübümüzü sattırmamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

“BU İŞİN ALTINDA KALIRLAR”

Kulübün satışı ile neyin hedeflendiğini anlayamadıklarını, bu konuda açıklama yapılması gerektiğini ifade eden Alıcık, önceki dönemde köy arazilerinin satışı üzerinden ortaya atılan iddiaları hatırlattı.

Artık Nazilli’nin merkezindeki belediyeye ait malların dahi satıldığını vurgulayan Alıcık, şunları söyledi:

“Neyi hedefledikleriniz bilmiyoruz. Bir anda bunu gündeme getirdiler. Dün, ‘Haluk Alıcık köy mallarını satıyor’ diyorlardı, bugün artık şehrin göbeğindeki yerleri verdiler, sıra kulübe geldi. Elimizdeki parklar gitti, garaj gitti, 19 katlı bina gitti, yeşil alan gitti, diş hastanesi gitti. Şimdi baktığımızda bir tek kulüp vardı elimizde, kulübü de gönderiyorlar. Arkadaşlara sormak lazım ne yapmak istiyorlar? Böyle bir şeyin siyasi olarak tepkisinin gelmeyeceğini mi zannediyorlar? 19 katlı binanın, parkların, bahçelerin satışı gibi değil burası. Siyasiler de bu işin altında kalır Nazilli’de. Belediye Başkanı olsun, başkası olsun… Çok büyük sıkıntı yaratır. Önümüzdeki yerel seçime de yansır diye düşünüyorum ben.”