MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık yayınladığı mesajda, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’mizin ilk yüzyılı kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen Türk Milliyetçisi bir bilincin ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti; teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap, milli bir duruş olarak ibra ve ilandır. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milletimizin  hürriyet ve bağımsızlığın teminatıdır.

Hürriyet ve bağımsızlık aynı şekilde aziz Atatürk’ün de karakteridir, Milli Mücadele’yi muvaffakiyetle sonuçlandıran Türk milletinin can damarıdır. Bu damarı kesmek isteyen dahili ve harici alçakların sonu dün olduğu gibi bugün de, yarın da hüsrandır, hezimettir, makus emellerinden dolayı ödeyecekleri bedel ise çok ağır olacaktır.  Cumhuriyet, halkın hükümetidir ve aynısıyla demokrasinin köklü bir tecellisidir. Milli Mücadele’nin düşünce gücü Türk milliyetçiliğidir. Vatanı kurtaran, devleti kuran irade Türk milliyetçiliğidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş harcı, istiklal ve istikbalin kutup başı bilinmelidir ki, Türk milliyetçiliğidir. Türk milli varlığı ve kimliği üzerinden geliştirilen milliyetçilik aynı zamanda demokratik bir halk hareketidir. Türkiye’de rejimin adı Cumhuriyet’tir, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.

Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Türkiye Cumhuriyeti 100’üncü yıl dönümünde çok daha güçlü, çok daha muktedir, çok daha gelişmiştir. Geçmişin izinden yürüye yürüye bugünün ve geleceğin parlak günlerine mutlaka ulaşılacaktır. Dün olmasaydı bugün hiç olmazdı. Samsun’a çıkılmasaydı, Ankara’da tutunamazdık. Düşman kovulmasaydı vatan topraklarında yaşayamazdık. Nefes alıyorsak bunun şeref payesi; şehitlerimizin, gazilerimizin, Milli Mücadele kahramanlarının ve büyük Türk milletinindir. Cenab-ı Allah istiklalimizin koçbaşlarından bir değil, bin defa razı olsun.

Özcan’dan tepki çeken talimat Özcan’dan tepki çeken talimat

Nice 100 yıllara tam bağımsız şekilde ulaşacağımızın teminatı Türk Gençliğidir. Sınırsız bağlılık, vazgeçilmez yemin, hiç bitmeyecek azimle büyük Türk Milletimizin, hemşerilerimin, dava arkadaşlarımın Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Yaşını ve  Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklalimizin onurunu yedi düvelin alnına kanlarıyla kazıyan şehitlerimize, Milli Mücadele’nin tüm neferlerine, muhterem ecdadımıza, kahraman efelerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Huzurlu millet, güçlü devlet, onurlu gelecek mutlaka cumhurla gerçekleşecek, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayıp yaşatılacaktır.

Yaşasın Türk milleti. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.” ifadelerine yer verdi.