Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Makamlar, rütbeler gelir geçer. Önemli olan bulunduğunuz her mevkinin, görevin gerektirdiği ruhu, kimliği, aidiyet duygusunu en iyi şekilde hissetmek, yaşamak, mütevazı olmak ve bu duyguda hak, hukuk, adalete bağlı olarak; namuslu, dürüst,  ahlaklı çalışmak, hizmet etmektir.

Hiç kimse öbür dünyaya makam, mevki, saltanat götürmüyor.

Hele düşün devri devri Ademden beri neler geldi geçti say deli gönül...Topraklar başına vay deli gönül...

Bu duygu düşüncelerle 16.03.2023 tarihi itibariyle Devletime bilfiil 37 yıl hizmet ederek, 47 yıl 3 ay üzerinden emekli oldum.

Dürüst, ahlaklı, namuslu, şaibesiz yaptığım her işin hesabını hukuk nezdinde vermiş bir bürokrat olarak büyük bir huzur, mutluluk ve vicdanı rahatlık içerisinde memuriyetten ayrılıyorum. Allah herkese böyle emeklilik nasip etsin.

Hizmet sürem içerisinde yüreği vatan millet sevgisiyle dolu, hak, hukuk, adalet prensiplerine bağlı olarak çalışan, devlet malını, parasını koruyan, çalmayan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeyen, yaptığı işi şahsi hırs ve menfaatlerine alet etmeyen; her kademede çalıştığım herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca bana her zaman büyük bir güven duyan, inanan saygı, sevgi, nezaket ve dayanışma içerisinde benimle birlikte çalışan fedakar, cefakar Kahraman Jandarma ve Zabıta Teşkilatımızın mensuplarına, meslektaşlarıma, aileme, yakınlarıma, dost ve arkadaşlarıma, vatandaşlarımıza özellikle teşekkürü bir borç bilirim."