banner47

Yılmaz Özdil’den Çerçioğlu’na çağrı

Aydın’da büyük deprem bekleniyor

Yılmaz Özdil’den Çerçioğlu’na çağrı
banner68
banner108

Gazeteci ve Yazar Yılmaz Özdil, Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy’u anlattığı köşe yazısında Aydın için de dikkat çeken bir noktaya değindi. Daha önce birçok depremi doğru tahmin eden Üşümezsoy’un ‘Aydın-İkaria fayı kırılabilir’ açıklamasında bulunduğunu ifade eden Özdil, “Topuklu efemiz Özlem Çerçioğlu'ndan rica ediyorum. Bölgedeki tüm belediye başkanlarını toplayın, Profesör Şener Üşümezsoy'u davet edin, anlatsın. Topyekün mücadelenin miladı olsun” dedi. 

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, 4 Kasım 2020 tarihli ‘Kahin’ adlı köşe yazısında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çağrıda bulundu. Yazısında, daha önce birçok depremi doğru tahmin eden Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy’u anlatan ve ülkedeki ‘deprem’ gerçeğinden bahseden Özdil, profesörün ‘Aydın-İkaria fayı kırılabilir’ açıklamasına dikkat çekti. 
“AYDIN FAYI KIRILIRSA FENA YIKILIRIZ”
Üşümezsoy’u ‘kahin’ olarak nitelendiren Özdil, Aydın için şu ifadeleri kullandı:
“17 Ağustos'tan bugüne kadar bir kez olsun ıskaladığını görmedim. Van'ı da çok önceden söylemişti, Elazığ'ı da, Akhisar'ı da, son olarak Seferihisar'ı da. Ve şimdi diyor ki… ‘Aydın-İkaria fayı kırılabilir.’ ‘İzmir Körfezi içinden, kordon boyunca yürüyen, Narlıdere ve Urla'ya devam eden bir fay var, bu fayda kırılma beklenebilir.’ Tarih vermiyor. Verebilmesi mümkün değil. Tarihi kimse bilemez. Ama, adresler bunlar. İkaria adası, Kuşadası'nın karşısında, Sisam'ın tam arkasında yer alıyor. Dümdüz fay hattını çiz… İkaria, Sisam, Kuşadası, Söke, Aydın'a uzanıyor, Nazilli'ye devam ediyor. İkaria tarafında kırılırsa, nispeten zararımız az olur. Ama Aydın tarafında kırılırsa, fena yıkılırız. Kuzeyde Selçuk'u da yıkar, güneyde Didim'i de.”
“TOPUKLU EFEMİZDEN RİCA EDİYORUM…”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan, Profesör Üşümezsoy’u davet etmesi ve bölgedeki tüm belediye başkanlarıyla bir toplantı düzenlemesini rica eden Özdil, sözlerine şöyle devam etti:
 “Topuklu efemiz Özlem Çerçioğlu'ndan rica ediyorum. Bölgedeki tüm belediye başkanlarını toplayın, Profesör Şener Üşümezsoy'u davet edin, anlatsın. Topyekün mücadelenin miladı olsun. Kuşadası belediye başkanı gibi, Nazilli belediye başkanı gibi, İzmirli komşunuz Selçuk belediye başkanı gibi, örnek, genç, pırıl pırıl başkanlarımız var. Bölgesel hazırlık için pırıltılı çözümler bulacaklarından eminim. İlçe ilçe, tek tek boğuşmayalım. Güçbirliği yapalım. 
Seferihisar açıklarında kırılan fayın tahribatını gördük. İzmir Körfezi'nde kırılması muhtemel fayı, varın siz hesap edin. Korkalım diye yazmıyorum. Bilimin rehberliğinde aklımızı kullanalım, halkı organize edelim, hazırlıklarımızı ona göre yapalım diye yazıyorum. 
Yoksa, iş işten geçtikten sonra, enkazdan çıkarılan mucizelere sosyal medya hesaplarımızdan nazar boncuğu atmanın kimseye faydası yok.”

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER