banner47

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı
banner68

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 15 Temmuz gecesi Türk milletinin cesaret ve kahramanlığıyla tarihe geçtiğini belirterek, "Şehitlerimizi ve gazilerimizi, ebediyete kadar dualarla anacağız, unutmayacağız ve unutturmayacağız." dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kocabıyık, 15 Temmuz 2016'da aziz Türk milletine alçakça silah uzatılıp, demokrasiye kastedildiğini ve tarihi boyunca hür yaşayan Türk milletinin esaret altına alınmaya çalışıldığını belirtti.

FETÖ'nün hainliğine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletin en güzel cevabı verdiğini aktaran Kocabıyık, şunları kaydetti:

"Milletimizin imanı, bayrak ve vatan sevgisi dünyaya ders niteliğindedir. Hürriyete, demokrasiye, anayasaya ve bu ülkenin yüzyıllardır süregelen hasletlerine karşı yapılan saygısızlığın, hainliğin karşısında gösterdiğimiz birlik ve beraberlik bir destandır. Bu destanı yazan, o gün alçaklarla mücadele eden, dualarıyla destek olan her vatandaşımız bu şanlı zaferin mimarıdır. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin göstermiş olduğu cesaret ve kahramanlık tarihe altın harflerle geçmiştir. Şehitlerimizi ve gazilerimizi; ebediyete kadar dualarla anacağız, unutmayacağız ve unutturmayacağız."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER