banner47

Buca Ceza ve İnfaz Kurumunun taşınması sürecinde sona gelindi

Buca Ceza ve İnfaz Kurumunun taşınması sürecinde sona gelindi
banner68

İZMİR (AA) - AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Buca Ceza ve İnfaz Kurumu'nun taşınmasıyla ilgili süreçte sona gelindiğini bildirdi.

Kalfaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, cezaevinin taşınmasıyla ilgili Ankara'da temaslarda bulunduklarını, Buca Belediyesi'nin de görüşleri alınıp sürece dahil edildiğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında imar planlarının yapılması noktasında mutabakat sağladıklarını ifade eden Kalfaoğlu, cezaevinin kaldırılmasıyla ilgili sürecin AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın, büyükşehir belediye başkan adaylığı dönemindeki projelerinden birisi olduğunu hatırlattı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Erdal Kayapınar ile görüştüklerini aktaran Kalfaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu noktaya gelinmesinde büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve emek veren bütün milletvekillerimize, Buca adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile tüm mesai harcayan kıymetli büyüklerimize de minnettarız."

Kalfaoğlu, şehir merkezinde kalan ceza ve infaz kurumunun kaldırılmasıyla birlikte kentin önemli bir çekim merkezi kazanacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER