banner47
r

Aydın’daki hastanelerde koronavirüs yoğunluğu

Yüzlerce kişi sıra bekliyor

Aydın’daki hastanelerde koronavirüs yoğunluğu
banner68
banner108

Aydın’da havaların soğuması ile birlikte artan gribal enfeksiyonlar ve hızla yayılan koranavirüs salgını hastanelerde ciddi bir yoğunluğa neden oldu. Koronavirüs polikliniğinde test yaptırmak için her gün yüzlerce kişi sıra beklemeye başladı. 

Çine Devlet Hastanesi’nde normal hastalar ile koronavirüs hastalarının temasını önlemek amacıyla ayrı bir poliklinik oluşturuldu. Aydın il merkezinde de koronavirüs belirtileri görülen hastalarda test için ayrı bir birim oluşturuldu. Hastanelerde acil dışındaki tüm randevular 182’den alınırken geçen yıllara göre hasta yoğunluğunda ciddi azalma görüldüğü belirtildi. Ancak koronavirüs dolayısıyla test yaptırmak isteyenler, uzun kuyruklar oluşturdu. Her gün sabah saatlerinde başlayan test sırası gece yarılarına kadar devam ederken, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekipler temaslı hastaları evlerinde kontrol edip numuneleri de evlerde alıyor.

GEREKSİZ YERE YOĞUNLUK RİSKİ ARTIRIYOR

Aydın’da havaların soğuması ile birlikte gribal enfeksiyon hastalıklarına kapılan pek çok kişinin, normal grip değil koronavirüse kapıldıkları korkusuyla acil servislere akın ettiği de bildirildi. Yetkililer gereksiz yere hastanelerde oluşturulan yoğunluğun virüsün yayılma riskini arttırdığını bu nedenle belirtileri görülmedikçe meraktan ya da telaşlanarak test için hastanelere gelinmemesini istedi.   

İHA 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER