banner47

Araç muayenesinde sosyal mesafe yok oldu

Vatandaş tepkili

Araç muayenesinde sosyal mesafe yok oldu
banner68
banner108

Aydın’daki TÜVTÜRK’e ait araç muayene istasyonunda uygun bekleme alanı olmadığı için sosyal mesafe kuralı uygulanamadı. Vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Efeler’de bulunan araç muayene istasyonuna gelen vatandaşlar, uygun bekleme alanı olmamasından dolayı yoğunluk oluşturdu. Yaşanılan duruma tepki göstererek yetkililere seslenen vatandaşlar, “Paranın dışında hiçbir şeyin geçmediği Aydın’daki araç muayene istasyonun denetlenmesini ve uygun bekleme alanlarının oluşturulmasını istiyoruz” dedi.

“VATANDAŞIN KIYMETİ KALMADI”

Gerek ekonomik gerekse insani açıdan ciddi mağduriyet yaşadığını belirten İbrahim K., “Maalesef bu iş tekelleşince vatandaşın hiçbir kıymeti kalmadı. Yetkililer her yerde sosyal mesafe denetimi yapıyor. Ancak araç muayene istasyonlarında ne sosyal mesafe var ne de vatandaşın sağlığına önem veriliyor. Aynı anda onlarca aracın muayene edildiği Aydın’daki TÜVTÜRK’e ait araç muayene istasyonunda yetkililer gelip baksın. 10 kişinin oturabileceği bir alan yok. Yazın sıcakta, kışın soğuk ve yağmurda insanlar kendi paraları ile adeta eziyet çekiyor. Yetkililerden buraların da denetlenmesini istiyoruz” diye konuştu.

(İHA) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER